НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 296597

Назва:

Виробництво телевізійних новин



Анотація: Основною метою курсу є ознайомлення студентів з теорією та практичною роботою телевізійного журналіста. Теоретично вивчаються теми пов’язані з теленовинами: підготовка створення і видача в ефір телевізійних новин. Досліджується робота журналістів та редакторів в умовах сучасного телевиробництва. Курс «Виробництво телевізійних новин» дає можливість здобути теоретичні знання та практичні навички, необхідні магістрам для майбутньої роботи на сучасному телевиробництві. Базований на практичних аспектах та теоретичних знаннях, курс охоплює весь цикл виробництва новинного контенту, починаючи від збору інформації і закінчуючи монтажем та підготовкою до ефіру. Під час занять студенти продивляються випуски теленовин і розкладають їх на складові (блоки). Відстежують і стиль подачі і тематику, за ангажованість і збалансованість кожного сюжету новин. З’ясовують якості, які властиві сучасному тележурналісту. На практиці студенти вивчають техніку відеозйомки а також опановують відеомонтаж. Студенти власноручно знімають відео і монтують відеоролики різного формату.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 1

Семестр: 1

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): Поліщук Сергій Васильович

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
"Знати: основи теорії телебачення та новітню технологію творення телевізійного продукту, зокрема, теоретичних і практичних основ журналістської діяльності. Моделі інформаційного й аналітичного телевізійного мовлення та тенденції й напрямки діяльності сучасного телебачення як в Україні, так і у світі.
-cтуденти власноручно знімають відео на камеру.
-студенти оволодівають навичками організації роботи стандартної редакції теленовин, здатні писати тексти для телевізійних сюжетів а також навчаються знімати відео для власних новинних сюжетів.
-Студенти власноручно знімають відео і монтують відеоролики різного формату.


Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: пркактика відеовиробництва

Зміст дисципліни: Курс «Виробництво телевізійних новин» дає можливість здобути теоретичні знання та практичні навички, необхідні магістрам для майбутньої роботи на сучасному телевиробництві. Базований на практичних аспектах та теоретичних знаннях, курс охоплює весь цикл виробництва новинного контенту, починаючи від збору інформації і закінчуючи монтажем та підготовкою до ефіру. Під час занять студенти продивляються випуски теленовин і розкладають їх на складові (блоки). Відстежують і стиль подачі і тематику, за ангажованість і збалансованість кожного сюжету новин. З’ясовують якості, які властиві сучасному тележурналісту. На практиці студенти вивчають техніку відеозйомки а також опановують відеомонтаж. Студенти власноручно знімають відео і монтують відеоролики різного формату. Мета вивчення дисципліни. Основною метою курсу є ознайомлення студентів з теорією та практичною роботою телевізійного журналіста. Теоретично вивчаються теми пов’язані з теленовинами: підготовка створення і видача в ефір телевізійних новин. Досліджується робота журналістів та редакторів в умовах сучасного телевиробництва.


Рекомендована література:
Ascher, Steven, and Edward Pincus. The Filmmaker's Handbook: A Comprehensive Guide for the Digital Age. New York: Plume, 2013.
“Broadcast Journalism” School Video News. https://www.school-video-news.com/
Мітчел Стівенс разом з Бет М. Олсон. Виробництво новин: телебачення, радіо, інтернет. Переклад з англійської Наталії Єгоровець. Київ. Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2008.
Марк Томпсон. Редакційні настанови Бі-Бі-Сі для авторів випусків новин та інформаційних програм. www.bbc.co.uk/editorialguidelines, 2005.
Ендрю Бойд. Ефірна журналістика. Технології виробництва ефірних новин. Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Переклав з англійської Колот О. О. Редактор перекладу Куликов. А.В. Київ, 2007.
Рене Дж. Каппон. Настанови журналістам Ассошіейтед Пресс: Професійний порадник / Пер. з англ. А. Іщенка. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2005. – 158 с.
Ігор Куляс. Олександр Макаренко. Ефективне виробництво теленовин: стандарти інформаційного мовлення. Професійна етика журналіста-інформаційника. Практичний посібник для журналіста. МГО «Інтерньюз-Україна». Київ, 2006.
Роман Ширман. Алхімія режисури. Майстер-клас. ЗАТ «Телерадіокур’єр». Київ, 2008.
Роман Ширман. Телевізійна режисура. Майстер-клас. ЗАТ «Телерадіокур’єр». Київ, 2004.



Форми та методи навчання: практичні заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (опитування, виступи на практичних заняттях, презентації,); підсумковий контроль - 30 балів (форма контролю - залік).

Мова навчання: українська