НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 314903

Назва:

Логіка



Анотація: Мета вибіркового курсу "Логіка"- формування цілісного, наукового та професійно орієнтованого світогляду майбутніх юристів. Курс спрямований на формування критичного мислення , що базується на вмінні застосовувати основні закони логіки. встановлювати логічні відносини між судженнями, оперувати основними видами умовиводів. Він знайомить слухачів з логічними операціями з поняттями, що застосовуються в юриспруденції для аналізу правових явищ, широко використовуються у правотворчій та правозастосовчій діяльності органів державної влади, та є необхідними для вивчення фундаментальних навчальних дисциплін. Курс сприяє розвитку аналітичних здібностей студентів, мистецтва аргументації, доказування, спростування юридичних фактів, навчає правильно застосовувати закони логіки, проводити логічні операції з поняттями, надавати коректну оцінку їх змісту, значенню, правильності застосування для вирішення конкретної юридичної справи. Розглядаються засадничі поняття класичної логіки предикатів і силогістики. Курс дає уявлення про основні методи доведення і спростування, формує навички правильної арґументації, сприяє формуванню аналітичного способу мислення, розвиває логічну культуру студентів, а також ознайомлює з основними типами логічних парадоксів.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 1

Семестр: літній (2д)

Кількість кредитів: 3 кредити ЄКТС (90 годин, з них аудиторних 30, самостійної роботи - 60)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Кузьменко Володимир Борисович. д.ю.н., доцент

Результати навчання: В результаті навчання студент повинен
знати: предмет та обєкт вивчення науки логіки, принципи класифікації логічних теорій, основні формально логічні закони та форми мислення, логічні підстави теорії аргументації та форми розвитку наукового знання, основні форми абстрактного мислення та логічні закони, особливості та різновиди логічних поммилок в усній та письмовій мові, правильні шляхи спростування цих помилок, логічні способи доведення та спростування, прийоми ведення полемік та дискусій;
уміти виводити раціональні висновки з наявної інформації відповідно до правил і законів логіки, виявляти найтиповіші випадки порушень законів логіки, що зустрічаються в документах, правових актах та публічних промовах, критично мислити та аргументовано висловлювати свою думку тощо.


Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: В процесі вивчення дисципліни "Логіка" використовуються знання, набуті при вивченні Загальної теорії права, Історії правових учень, Історії права і держави України, Мови права.

Зміст дисципліни: Теми курсу: 1. Предмет логіки, 2. Поняття. 3. Судження. Закони логіки. 4. Умовивід. 5.Аргументація, 6.Юридична аргументація.


Рекомендована література: Основна література

1. Алексюк І.А. Логіка: вступний курс. Навчальний посібник. К.: Київський університет, 2017. 366 с.
2. Бандурка О.М., Тягло О.В. Юридична логіка: підручник. Харків: Золота миля. 2017. 216 с.
3. Войтенко Д.О., Качурова С.В., Невельська-Гордєєва. Логіка в запитаннях і відповідях: навчальний посібник. Харків: Право. 2019. 126 с.
4.Гасяк О.С. Формальна логіка: навчальний посібник. Чернівці: Рута, 2015. 543 с.
5.Гнатюк Я.С. Логіка: сучасна перспектива традиційної теорії: навчальний посібник. Івано-Франківськ: Симфонія форте. 2016. 356 с.
6. Жижченко В.П. Логіка: підручник. Дніпро, 2019. 264 с.
7. Конверський А.Є. Логіка: підручник для студентів юридичних факультетів. К., 2017. 417 с.
8. Юридична логіка: підручник. За заг. ред. В.С. Бліхара. Львів: ЛьвДУВС. 2016. 248 с.
9. Тетерчук І.В. Логіка для юристів: навчальний посібник. Київ, ЦУЛ, 2020. 150 с.

Форми та методи навчання: семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Рівень поточних знань студентів оцінюється відповідно до методики визначення середньозваженої рейтингової оцінки успішності студента за усіма видами навчальних занять (відповіді на семінарах, контрольні роботи, тестові завдання, презентації). Метою оцінювання є визначення рівня засвоєння студентами теоретичного та практичного матеріалу навчальної дисципліни. Рівень знань студентів оцінюється відповідно до вимог "Положення про рейтингову систему оцінювання знань і компетентностей здобувачів вищої освіти НаУКМА", затвердженого наказом НаУКМА від 06.07.2022 року, №250 та "Положення про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" від 29.12.2021 року.

Мова навчання: українська