НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 314988

Назва:

Екологія рослин з основами ботаніки



Тип дисципліни: нормативний

Рік навчання: 1

Семестр: 1,2

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 195; аудиторні години - 94; в т.ч. лекції - 28 год., семінари-28, лабораторні заняття - 38 год.; кількість кредитів ЄКТС - 6,5.

Форма контролю: залік

Викладач(і): доцент Вишенська Ірина Георгіївна, ст. викладач Рак Олександр Олексійович

Результати навчання: В результаті вивчення дисципліни студенти опанують знаннями про сучасні системи рослинного світу, принципи класифікації рослин у класичній ботаніці, ознаки, які зараз використовуються у систематиці водоростей, грибів, лишайників, мохоподібних, плауноподібних, папоротеподібних, хвощеподібних, голонасінних та покритонасінних, методи ботанічних досліджень; про різноманітність водоростей, грибів, лишайників, мохоподібних, плауноподібних, папоротеподібних, хвощеподібних, голонасінних та покритонасінних тощо. Студенти також отримають знання про закономірності реакції рослин на вплив факторів зовнішнього середовища як на рівні окремих організмів, так і на рівні фітоценозу, та про морфолого-анатомічні та фізіологічні форми адаптації рослин до дії найважливіших абіотичних факторів.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: загальна екологія

Зміст дисципліни: Рослина і абіотичне середовище. Екологія рослин як наука. В лекціях розглядаються предмет та методи екології рослин, історія розвитку дисципліни. Рослина і середовище. Роль світла в житті рослин. Фотосинтез.Сезонні адаптації рослин до світлового режиму. Фотоперіодизм. Адаптивні реакції рослин на умови освітлення. Тепло в житті рослин. Вода в житті рослин. Адаптації рослин до інших абіотичних факторів. Фітоіндикація.


Рекомендована література: 1. М.Мусієнко. Екологія рослин.- К.: Либідь, 2006. - 432 с.
2.В.Культиасов. Экология растений. М.,1998.
3. З.Ю.Злобін. Основи екології. К.:Вища школа, 1997.
4. П.Рейвн, Р.Эверт, С.Айкхорн. Современная ботаника. В 2-х томах.М.:Мир, 1990.
5. Костіков І.Ю., Джаган В.В., Демченко Е.М., Бойко О.А.. та інші. Ботаніка. Водорості та гриби: Навчальний посібник. - К.: Арістей, 2006.- 476 с.
6. Нечитайло В.А., Кучерява Л.Ф.Ботаніка. Вищі рослини. - Київ: Фітосоціоцентр. - 2001. - 432 с.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, лабораторні заняття,самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (70 %) - семінарські заняття, лабораторні роботи Підсумковий контроль (30 %) - залік

Мова навчання: українська.