НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315005

Назва:

Безпека життєдіяльності



Анотація: Курс присвячено вивченню небезпек, їхнього впливу на людину та навколишнє середовище, захисту від них. Розглядаються загальні закономірності виникнення та розвитку небезпек, аналіз характеру і наслідків впливу небезпек на життя та здоров'я людини, формування необхідних вмінь та навичок для запобігання й ліквідації небезпек. Наукова основа даної навчальної дисципліни складається з результатів сучасних досліджень з фізіології та психології праці, ергономіки, екології тощо.

Тип дисципліни: вибірковий

Рік навчання: 3

Семестр: 6

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90 (кредитів ЄКТС - 3) аудиторні години - 26 (лекційних - 14, семінарських - 12, самостійна робота - 64).

Форма контролю: залік

Викладач(і): гостьовий лектор

Результати навчання: Очікуваним результатом викладання дисципліни є формування в студентів низки умінь, зокрема: аналізувати та оцінювати небезпечні ситуації (НС); оцінювати середовище перебування в контексті особистої безпеки та безпеки колективу; самостійно приймати рішення про вжиття термінових заходів у разі виникнення екстремальних ситуацій; розробляти та впроваджувати систему заходів, спрямованих на збереження здоров`я людини та її гармонійний розвиток; надавати першу медичну допомогу в екстремальних ситуаціях собі та іншим потерпілим. Комплекс отриманих знань включатиме, зокрема: основні принципи формування безпечної життєдіяльності людини; характеристики зовнішніх та внутрішніх негативних факторів; вплив психофізіологічних особливостей людини на формування її безпеки; класифікацію і нормування шкідливих та небезпечних факторів, що негативно впливають на здоров`я людини; методи виявлення шкідливих та небезпечних факторів; законодавчі акти та нормативні документи з питань безпеки життєдіяльності людини; основні принципи колективної безпеки.

Спосіб навчання: аудиторні заняття

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: відсутні

Зміст дисципліни: Мета вивчення дисципліни - полягає у набутті студентом компетенцій, знань, умінь і навичок для здійснення професійної діяльності за спеціальністю з урахуванням ризику виникнення техногенних аварій й природних небезпек, які можуть спричинити надзвичайні ситуації та привести до несприятливих наслідків на об'єктах господарювання, а також формування у студентів відповідальності за особисту та колективну безпеку


Рекомендована література: 1. Запорожец О.І., Заплатинський В.М., Халмуратов Б.Д. Безпека життєдіяльності. - К.: Центр учбової літератури, 2013. - 448 с.
2. Пістун І.П. Безпека життєдіяльності: підручник для студентів вищих навчальних закладів / І.П. Пістун, В.І. Кочубей. - Суми: Універ. Книга, 2012. - 575 с.
3. Піскунова Л.Е. Безпека життєдіяльності: підручник / Л.Е. Піскунова, В.А. Прилипко, Т.О. Зубок. - К.: ВЦ "Академія", 2012. - 224 с. (серія "Альма-матер")
4. Безпека життєдіяльності: нормативні документи для навчальних закладів на допомогу керівникам навчальним закладам [упорядник Васильчук М.В. ] Міністерство освіти і науки України: вид. 4-те переробл. і допов. - К.: Основа, 2012. - 1015 с.
5. Ковжога С.О. Безпека життєдільності: навч. посіб. / С.О. Ковжога, О.Д. Малько, А.М. Полежаєв. - Х.: Право, 2014. - 304 с.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота і письмові роботи, тести-опитування.

Методи й критерії оцінювання: поточний контроль на семінарських заняттях (54%); самостійні письмові роботи (16%); проміжний контроль у вигляді тест-опитування; підсумковий контроль (30%).

Мова навчання: українська.