НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315067

Назва:

Правове забезпечення інноваційної діяльності



Анотація: Визначення складових промислової власності. Інститут захисту прав інтелектуальної власності як фактор економічного зростання. Законодавство щодо охорони прав промислової власності в Україні. Світовий досвід захисту прав інтелектуальної власності в інноваційній діяльності. Правові й економічні механізми набуття права власності на патент учасниками інноваційного процесу. Економічна сутність виникнення та реалізації права на винагороду впродовж дії патенту. Шляхи і методи удосконалення діючої нормативно-інституційної бази щодо захисту прав на об’єкти промислової власності. Проблеми та напрями удосконалення національної системи охорони прав на об’єкти промислової власності в Україні.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 4

Семестр: 8

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): Андрощук Г.О. доц., к.е.н.

Результати навчання: сутність інновацій; інноваційної діяльності, процесів, політики, проєкту;- сучасні організаційні форми здійснення інноваційної та інвестиційної діяльності, їх основні етапи та принципи ефективної взаємодії учасників; - методичні положення та інструментарій оцінювання інноваційного розвитку
національних економік, підприємств; світовий досвід державної підтримки інновацій, методи та моделі їх державного регулювання; - стратегії виходу підприємств з кризового стану на основі впровадження інновацій;
- інструментарій залучення інвестицій в інновації та методичні засади оцінювання результативності інвестування;
- особливості формування ринку наукових розробок та інноваційних ідей в Україні.

Спосіб навчання: аудиторне/дистанційне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Основи права, Психологія, Макроекономіка, Мікроекономіка

Зміст дисципліни: Становлення нової економіки вимагає від студентів оволодіння уміннями розробки,проведення експертизи та системної оцінки, реалізації інноваційних проєктів, як в сфері здійснення зовнішніх управлінських впливів, так і в середині державної організації. В умовах європейської інтеграції актуальним є вивчення студентами зарубіжного досвіду інноватики з метою адаптивного впровадження його в практику управління інноваційними процесами в Україні, запозичення сучасних методів аналізу інноваційної діяльності.


Рекомендована література: 1 .Наукова та інноваційна діяльність в Україні: стат. зб. за 2014 р. Київ, 2015. 255 с. / Держкомстат України.
2. Андрощук Г. Науково-практичний коментар до Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» / Г. Андрощук, Т. Бондарєв, Н. Іваницька, С. Шкляр. – К. : ВД «Юридична газета», 2013. – 176 с.
3. Андрощук Г. Инновационная политика ЕС: состояние и тенденции.// Проблемы науки. – 2002. – № 12. – С. 25–32.
4. Андрощук Г.О. Інноваційна політика ЄС: стратегічні нап рямки // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Інформація, аналіз, прогноз-стратегічні важелі ефективного державного управління». – Київ, 2008. – С. 7–16.
5. Андрощук Г.О. Сьома рамкова програма – інструмент реалізації інноваційної політики Європейського Союзу // Теоретичні і практичні аспекти економіки та інтелектуальної власності: Збірник наукових праць. – Маріуполь: Вега-Принт, 2009. – С. 8–10.
6. Бочарова Н. Розвиток інноваційної і науково-тех нічної політики Європейського Союзу в умовах реалізації нового циклу Лісабонської стратегії економічного зростання і зайнятості // Теорія і практика ін те лектуальної власності. – 2009. – №1. – С. 46–60.
7. Гороховатська М. та ін. Європа на порозі нової рамкової програми наукових досліджень (2007-2013) // Віс ник НАН України. – 2006. – № 11. – С. 7–18.
8. Фірстов С., Левіна Д., Патрах Т., Чернишов Л. Рамкові програми Євросоюзу в контексті створення єдиного наукового європейського простору // Вісник НАН України. – 2003. – № 5.


Форми та методи навчання: лекції , семінари

Методи й критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100 шкалою ЄКТС.Оцінювання проміжного контролю здійснюється за шкалою від «0» до «30» – длядисциплін, викладання яких завершується заліком. Підсумкова оцінка виставляється за результатами поточного та проміжного контролю. Під час поточного контролю оцінюються відповіді студента на семінарських заняттях та результати самостійної роботи.

Мова навчання: українська