НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315068

Назва:

Міжнародні економічні інституції



Анотація: У центрі уваги дисципліни «Міжнародні економічні інституції» знаходиться вивчення міжнародних організацій та їх ролі в управлінні глобальними проблемами. Мета курсу – сформувати комплекс теоретичних і практичних знань, умінь і навичок, необхідних для глибокого розуміння подібностей та відмінностей між міжнародними організаціями, а також їх ролі в управлінні глобальними проблемами. Основні завдання курсу: - поглибити знання щодо міжнародних організацій та їх внеску в розвиток країни; - продемонструвати як міжнародні організації сприяють міжнародному співробітництву; - навчити використовувати офіційні бази даних міжнародних організацій з метою отримання інформації та аналізу проектів і програм міжнародної допомоги. Значення курсу полягає у визначенні ролі та механізмів функціонування міжнародних організацій та оцінки їх впливу на економічний розвиток України. Предмет дисципліни – міжнародні організації, їх механізм створення та функціонування.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 4

Семестр: 7

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: Залік

Викладач(і): Палієнко Т.П., ст. викладач

Результати навчання: Мета курсу – сформувати комплекс теоретичних і практичних знань, умінь і навичок, необхідних для глибокого розуміння подібностей та відмінностей між міжнародними організаціями, а також їх ролі в управлінні глобальними проблемами.Завданням поточного контролю є перевірка розуміння та засвоєння теоретичного і практичного матеріалу, умінь самостійно опрацьовувати тести, розв’язувати завдання, умінь публічно представляти певний матеріал. Завданням захисту проектів є перевірка: здатності творчого використання накопичених знань, уміння застосовувати техніки розвитку командної і особистісної креативності; вміння застосовувати техніки пошуку креативних рішень до розв’язання проблем, які виникли в реальному бізнесі; набутих професійних знань, необхідних для обґрунтування ефективності впровадження запропонованого креативного рішення.


Спосіб навчання: аудиторний, дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Глобальна економіка, міжнародний бізнес, міжнародне економічне право, менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, міжнародна економіка

Зміст дисципліни: Теми: 1 Огляд курсу: Загальна інформація 2 Вступ до міжнародних організацій 3 Організації розвитку - Світовий банк;МБРР; IDA; MIGA; USAID 4 Міжнародна торгівля: СОТ 2 5 Організація Об'єднаних Націй: історія,розвиток та функції 6 Міжнародний розвиток: МВФ 2 2 7 Організація економічного співробітництва та розвитку: історія та розвиток (ОЕСР) 8 Членство України в міжнародних організаціях.


Рекомендована література: 1. Lisa Martin and Beth Simmons International Organizations and Institutions
2. Volker Rittberger, Bernhard Zangl, and Andreas Kruck (2012) International Organization, 2nd edition (Basingstoke: Palgrave).
3. Monitoring Report about International aid of Ukraine, second half of 2017, MEDT
4. IMF Policy Paper http://www.imf.org/external/index.htm
5. Офіційний портал координації міжнародної допомоги України - http://openaid.gov.ua
6. Multilateral Investment Guarantee Agency (MIGA): https://www.miga.org
7. OECD Economic Outlook - https://read.oecdilibrary. org/economics/oecd-economic-outlook-volume-2017-issue- 1_eco_outlook-v2017-1-en#page3
8. OECD- http://www.oecd.org
9. The International Bank for Reconstruction and Development (IBRD):http://www.worldbank.org/en/who-we-are/ibrd
10. United Nations: http://www.un.org/en/about-un/
11. USAID - https://www.usaid.gov/who-we-are/mission-vision-values
12. World Trade Organization: https://www.wto.org
13. IMF http://www.imf.org/external/index.

Форми та методи навчання: Лекції, семінари, самостійна робота студента

Методи й критерії оцінювання: Рівень поточних знань оцінюється в балах по кожному із передбачених видів практичних завдань окремо: • . володіння теоретичним матеріалом; • . публічні виступи; • . усні презентації за тематикою курсу; • . розв’язання практичних ситуацій (кейсів). Згідно до методики рейтингової оцінки поточний рейтинг студента розраховується як сума балів за всіма видами практичних завдань (плюс показники відвідування лекційних та практичних занять) та нарощується протягом семестру. Студенти, поточні знання яких оцінені на “незадовільно” (0-29 балів), вважаються не атестованими і до заліку з дисципліни не допускаються. Рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (опитування, виступи на семінарах, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 30 балів (залік). Перерахунок рейтингових показників нормованої 100-бальної університетської шкали оцінювання в національну 4-бальну шкалу та шкалу ЕСТS.

Мова навчання: українська, англійська