НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315327

Назва:

Історія Габсбурзької монархії



Анотація: Специфіка формування конгломерату габсбурзьких володінь, його структури, суспільства, інкорпорації теренів Центрально-Східної Європи, зокрема українських. На основі джерел та історіографії порівнюються стан і закономірності розвитку українських земель з іншими підвладними Габсбургам країнами, а також зі станом українських земель у складі Речі Посполитої, Османської та Російської імперій. Курс пов’язаний з курсами історії західної цивілізації середньовіччя, Ренесансу і Реформації та Нової доби, а також історії Російської імперії та Речі Посполитої.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: ІІІ

Семестр: весняний

Кількість кредитів: 4 (загальна кількість годин – 120 год.; аудиторні години – 42 год.; лекції – 18 год.; семінарські заняття – 24 год.; самостійна робота - 78 год.)

Форма контролю: екзамен

Викладач(і): Григор'єва Т.Ю., к.і.н., доцент

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
знати і розуміти основні етапи формування і розвитку середньовічного конгломерату Габсбурзьких володінь, насамперед Священної Римської Імперії, а також австрійської імперії та Австро-Угорщини і вплив цієї спадщини на сучасний стан держав-наступниць, включаючи Україну - уміти застосовувати набуті знання для аналізу історичних процесів минулого і сьогодення.
вміти визначити спільні і відмінні риси еволюції націй політики і культури колишньої Габсбурзької монархії, зокрема в порівнянні з рештою мультинаціональних утворів на теренах України (Польско-литовсьої Речі Посполитої, Османської та Російської імперій).

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Виклад ґрунтується на знаннях студентів, вже набутих у курсі "Історія Західної Цивілізації” та є основою для вивчення "Історії Східно-Центральної Європи нового та новітнього часу".

Зміст дисципліни: Розглянути основні етапи розвитку Габсбурзької монархії, її специфічні риси, роль у європейській цивілізації, вплив на країни, що входили до її складу, міжетнічні та міжнаціональні взаємини, формування дунайсько-карпатської спільноти народів, вплив на міжнародні відносини у Європі, а також роль габсбурзької спадщини в культурі та політиці сучасної Європи


Рекомендована література: · Терещенко Ю., Осташко Т. Український патріот з династії Габсбургів. – Київ, 2008.
· Шорске К. Е. Віденський fin-de-siecle: політика і культура. – Львів, 2003.
· Evans R. J. W. Austria, Hungary, and the Habsburgs: Essays on Central Europe c. 1683-1867. – Oxford University Press, 2006.
· Fichtner P. S. Terror and toleration: the Habsburg Empire confronts Islam, 1526-1850. – Reaktionbooks, 2008.
· Language Diversity in the Late Habsburg Empire / ed. by Markian Prokopovych, Carl Bethke, Tamara Scheer. – Brill, 2019.
· Moore S. O. Teaching the Empire: education and state loyalty in Late Habsburg Austria. – Purdue university Press, 2020.
· Unowsky D. The pomp and politics of patriotism. Imperial celebrations in Habsburg Austria, 1848-1916. – West Lafayette, 200


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Методи і критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль –60 балів (опитування, виступи на семінарах); підсумковий контроль – 40 балів (письмовий екзамен).

Мова навчання: українська.