Код: 315346Назва:
Політологія
Анотація: Програма з курсу «Політологія» включає в себе таки головні питання: Предмет і методологія політичної науки. Найважливіші етапи розвитку і напрями політичної думки. Політичні системи. Держава в політичній системі, типи і форми держави. Політичні рухи та партії в політичній системі. Політичні норми в системі соціального регулювання. Легітимність влади. Політична свідомість.
Тип дисципліни: 2. Вибіркові навчальні дисципліни та практикаРік навчання: 1Семестр: 2дКількість кредитів: 3 ЄКТСФорма контролю: залікВикладач(і): Голіченко Т.С. док.к.н.Результати навчання: - засвоєння основних понять політичної науки; - свідома орієнтація у розмаїтті теоретико-методологічних підходів до аналізу політичних систем та політичних інтерпретацій політичних інститутів і процесів; - вміння розрізняти конкретні типи і форми держав, застосовувати до аналізу конкретної політичної практики знання щодо їхніх базових специфічних ознак та наявних спільних рис; - базова орієнтація у проблематиці головних різновидів політичних норм і легітимності влади.Спосіб навчання: аудиторна та он-лайнНеобхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Нормативні курси зі спеціальності «історія».Зміст дисципліни:
опанування основних понять політичної науки, знайомство з історичними та сучасними формами політологічного знання та головних теоретико-методологічних підходів до аналізу політичних інститутів і процесів.Рекомендована література: Політична енциклопедія / Редкол.: Ю.Левенець (гол.), Ю.Шаповал (заст. гол.) та ін. – К: Парламентське видавництво, 2011. – 808 с.Політологія у схемах, таблицях, визначеннях. / За загальною редакцією І.С.Дзюбка, І.Г.Оніщенко, К.М.Левківського, З.І.Тимошенко. – К., 1999.Політологія / За ред. О.І.Семківа. – Львів, 1994.Політологія. Кн. перша: Політика і суспільство. Кн. друга: Держава і суспільство / А.Колодій, В.Марченко, Л.Климанська, Я.Косміна. – К., 2000.Політологія: Підручник / За заг. ред. І.С.Дзюбка, К.М.Левківського. – К., 2001.Левенець Ю. Політична наука: параметри раціоналізму / Ю. Левенець // Наукові записки [Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України]. - 2006. - Вип. 30(1). - С. 6-10. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nzipiend_2006_30%281%29__3.Політологія: Посібник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О.В.Бабкіної, В.П.Горбатенка. – К., 2001.Рудич Ф.М. Політологія. – К., 2005.Рябов С.Г. Політологічна теорія держави. – К., 1996.Рябов С. Політологія: Словник понять і термінів. – К., 2001.Шляхтун П.П. Політологія (теорія та історія політичної науки): Підручник. – К., 2002.Якушик В.М. Вступ до політології. (Навчально-методичний посібник для вивчення державознавчих тем курсу політології). – К., 2012 (1995).Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, підготовка письмової роботи (реферату).Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (40 %), презентація проектів, написання науково-дослідницьких робіт (40%). Підсумковий контроль (20 %), форма контролю – іспит (письмовий). Мінімальна кількість набраних упродовж семестру балів для допуску до екзамену: 40.Мова навчання: Українська