НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315569

Назва:

Курсова робота



Анотація: Студентські курсові роботи є органічними складниками навчального процесу на кафедрі культурології, основною метою яких є засвоєння навичок наукового письма і підготовка до написання наукових текстів - від академічних дослідницьких публікацій у спеціалізованих виданнях до наукової дисертації на вчене звання. Від моменту вибору наукового керівника та остаточного формулювання теми, студенти розробляють структуру своєї роботи, опрацьовують наукову літературу, прописують засновки, тези, контр-тези, та інші нюанси, характерні для наукових текстів. Основні вимоги тяжіють до дисертаційних, але значно легші, тут більше умовностей, оскільки курсові роботи є "пробою пера", а отже менш формальні за кваліфікаційну роботу. Вважається доречним рухатись в одній дослідницькій сфері від першої курсової і до дипломної (й до захисту дисертації в ідеалі), але суворою вимогою це не є.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 3

Семестр:

Кількість кредитів: 1,5 (загальна кількість год.- 45 год.)

Форма контролю: захист

Викладач(і): д.філол. наук, професор Собуцький М.А., д. культурології, професор Демчук Р.В., к. культурології, доцент Король Д.О.

Результати навчання: ПРН-2: Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
ПРН-3: Організовувати процес написання курсової роботи.
ПРН-6: Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для виконання наукового дослідження і презентації його результатів.
ПРН-7: Розуміти основні проблеми обраного напряму дослідження та підходи до їх розв'язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів.
ПРН-8: Знати й розуміти потрібні для написання курсової роботи відомості про систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію мов (українська та англійська) і вміти застосовувати ці знання під час наукового дослідження.
ПРН-11: Знати принципи, технології і прийоми створення українською мовою тексту наукового стилю.
ПРН-12: Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють у процесі виконання курсової роботи.
ПРН-15: Здійснювати лінгвістичний аналіз текстів різних стилів і жанрів, що є об'єктами, матеріалом дослідження у курсовій роботі.
ПРН-17: Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення та використовувати їх для написання курсової роботи.
ПРН-18: Мати навички управління комплексними діями або проєктами при написанні курсової роботи та нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
ПРН-19: Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі мовознавства.
ПРН-21: Здійснювати переклад англомовного писемного та усного тексту українською мовою для написання курсової роботи.
ПРН-22: Мати навички редагування наукового тексту українською мовою.
ПРН-23: Дотримуватися принципів академічної доброчесності.


Спосіб навчання: аудиторно, дистанційно

Зміст дисципліни: Вибір теми, затвердження її на кафедрі, визначення наукового керівника. Складання графіка роботи над темою. Збирання матеріалу. Опрацювання літератури. Формування концепції, написання роботи. Урахування зауважень наукового керівника після його ознайомлення з основними

Форми та методи навчання: консультування аудиторні та дистанційні, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Курсова робота та презентація її положень під час захисту. Доповідь не більше, ніж на 10 хвилин виступу. Критерії оцінювання курсової роботи за 100 бальною системою надано у силабусі дисципліни.

Мова навчання: українська