НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315678

Назва:

Основи та методи наукових досліджень



Анотація: Мета дисципліни «Основи наукових досліджень» є оволодіння теоретичними основами, практичними навичками і методологією наукових досліджень. Завдання дисципліни: формування у студентів систематизованого комплексу знань про загальні принципи, форми та методи проведення наукових досліджень; ознайомлення з відповідними поняттями, категоріями, методами організації наукових досліджень; набуття практичних навичок в організації та проведенні наукового дослідження і представленні результатів дослідження. Як результат навчання з дисципліни студенти повинні: 1. знати: теоретико-методологічні основи, питання методики, технології та організації науково-дослідницької діяльності; категоріальний апарат системи наукових досліджень та технологію та організацію виконання наукового дослідження; предметно-суб’єктну структуру наукових досліджень; сутність та структуру наукового пізнання, та його методи, підходи і загальні принципи; суть, завдання, принципи та методологію наукового дослідження; 2. вміти: відбирати та аналізувати необхідну інформацію, обирати об’єкт і предмет дослідження; формувати проблему дослідження, мету, завдання, а також розробляти, обґрунтовувати та доводити наукові гіпотези; володіти термінологічним апаратом, методологічними принципами виконання та оформлення науково-дослідної роботи; будувати алгоритм наукового дослідження та планувати його проведення; обирати та застосовувати методологічні прийоми і методи наукових досліджень; реалізовувати набуті знання і практичні навики, здобуті у процесі освоєння курсу, при підготовці наукових виступів на конференціях, виконанні курсових, дипломних, магістерських робіт, написанні наукових праць.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: IV

Семестр: VIII

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): д.е.н. Сидоренко О.В.

Результати навчання: Студенти повинні: 1. знати: теоретико-методологічні основи, питання методики, технології та організації науково-дослідницької діяльності; категоріальний апарат системи наукових досліджень та технологію та організацію виконання наукового дослідження; предметно-суб'єктну структуру наукових досліджень; сутність та структуру наукового пізнання, та його методи, підходи і загальні принципи; суть, завдання, принципи та методологію наукового дослідження; 2. вміти: відбирати та аналізувати необхідну інформацію, обирати об'єкт і предмет дослідження; формувати проблему дослідження, мету, завдання, а також розробляти, обґрунтовувати і доводити наукові гіпотези; володіти термінологічним апаратом, методологічними принципами виконання та оформлення науково-дослідної роботи; будувати алгоритм наукового дослідження та планувати його проведення; обирати і застосовувати методологічні прийоми і методи наукових досліджень; реалізовувати набуті знання і практичні навики, здобуті у процесі освоєння курсу, при підготовці наукових виступів на конференціях, виконанні курсових, дипломних, магістерських робіт, написанні наукових праць

Спосіб навчання: аудиторне, дистанційне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Курс пов'язаний з усіма дисциплінами навчального плану, оскільки, передбачає формування універсальних умінь проводити наукові дослідження. Послідовність проходження окремих тем і питань курсу зумовлено структурно-логічними зв'язками з іншими дисциплінами, які входять до навчального плану підготовки студентів за даним фахом. Вивчення дисципліни базується на знаннях, які були отримані студентами раніше, і є теоретичною базою для поглибленого сприйняття спеціальних дисциплін

Зміст дисципліни: Тема 1. Сутність і роль управління та менеджменту Тема 2. Розвиток управлінської думки. Тема 3. Процес управління та функції менеджменту. Тема 4. Функція планування. Стратегічний менеджмент Тема 5. Функція організування. Організаційний менеджмент. Тема 6. Роль мотивації в управлінні. Мотиваційний менеджмент Тема 7. Управлінські рішення в менеджменті. Методи прийняття управлінських рішень. Тема 8. Координування та контроль у менеджменті. Тема 9. Інформація і комунікації в менеджменті Тема 10. Менеджмент змін та процесний менеджмент. Тема 11. Керівництво та лідерство. Тема 12. Ефективність менеджменту.


Рекомендована література: Білуха М.Т. Методологія наукових досліджень: підручник. - К.: АБУ, 2002. - 480с.
Мочерний С. В. Методологія економічного дослідження / С. В. Мочерний. - Львів : Світ, 2001. - 416 с.
Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад'юнтів / за ред. А. Є. Конверського. - К.: Центр учбової літератури, 2010. - 352 с.
Чупріна Н. В. Методологія сучасних наукових досліджень [Текст] : навч. посібн. для студ. вищ. навч. закл. / Н. В. Чупріна ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К. : КНУТД, 2009. - 246 с.
Шишкіна Є.К., Носирєв О.О. Методологія наукових досліджень [Текст]: навч. посіб. - Х.: Вид-во "Діса плюс", 2014. - 200 с.


Форми та методи навчання: лекції, семінари, практичні заняття, ситуації, case-study, реферати, самостійна робота, тестування

Методи й критерії оцінювання: Згідно модульно-рейтингової системи

Мова навчання: українська