НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 315919

Назва:

Сучасні західні політичні теорії



Анотація: Метою викладання курсу "Сучасні західні політичні теорії" є оволодіння майбутніми політологами сучасними політичними теоріями в якості способів обгрунтування різних політичних ідеологій та методологій розуміння та розв'язання соціально-політичних проблем українського суспільства. Особлива увага приділяється застосуванню сучасного теоретичного знання про політику до розуміння демократичних трансформацій пострадянських та посткомуністичних країн в умовах глобалізації та полікультурності суспільства.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 3

Семестр: 5,6

Кількість кредитів: Осінь 4.0 кред. 3 год./тижд. 18 лекц. 22 сем. екзамен Весна 4.0 кред. 3 год./тижд. 18 лекц. 22 сем. екзамен

Форма контролю: іспит

Викладач(і): доц.к.н. Амельченко Н.А.

Результати навчання: Семінарські занятті проводяться у формах:
- Опитування та дискусій стосовно знання і розуміння текстів основної літератури до семінарських занять;
- обговорення проблемного поля сучасних західних політичних теорій за переліком питань для семінарських занят;
- рольових ігор, у процесі яких студенти поділяються на групи, що презентують певні теоретико-ідеологічні позиції та аргументовано доводять істинність своїх цінностей.
.


Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: У результаті вивчення модуля студент повинен: - знати і розуміти взаємовідношення різних типів політичного знання та основні проблеми сучасних теорій політики; - оволодіти основними сучасними підходами до розуміння політики; - вміти розкрити та критично проаналізувати теоретичні складові ідеології неолібералізму, неоконсерватизму та неомарксизму; - вміти застосовувати набуті знання в якості методології постановки та розв'язання конкретних політичних проблем; - вміти критично ставитися до наявних концепцій політики, відстоювати свою думку у дискусії стосовно тих чи інших політичних проблем.

Зміст дисципліни: Курс "Сучасні західні політичні теорії" дає змогу сформувати вміння та навички аналізу політики, необхідні для політичного експерта, політичного аналітика та державного службовця. Змістовно курс пов'язаний з такими дисциплінами, як "Соціологія", "Економічна теорія", "Історія політичних вчень", "Соціальна структура суспільства".


Рекомендована література: 1. Поппер К. Природа і конвенція// Відкрите суспільство та його вороги Том 1, К.: "Основи", 1994.
2. Штраус Лео. Что такое политическая философия?// Введение в политическую философию. Праксис, 2000.
1. Берлин Ісайя. Две концепции свободы// Современный либерализм. М.: 1998.- С.19-43.
2. Фридман М. Взаимосвязь между экономической и политической свободами// М.Фридман, Ф.Хайек. О свободе: Социум, Три квадрата, 2003.- С. 7-26.
3. Фридман М. Могучая рука рынка// М.Фридман, Ф.Хайек. О свободе: Социум, Три
квадрата, 2003.- С. 27-72.
4. Хайек Ф.А. Либерализм//М.Фридман, Ф.Хайек. О свободе: Социум, Три квадрата,
2003.- С. 145-162.
1. Ницше Ф. О пользе и вреде истории для жизни// Ницше Ф. Соч. в 2-х т., т.1.- М.: "Мысль", 1990.
2. Шпенглер О. Пруссачество и социализм// М.:. Праксис., 2002.


Форми та методи навчання: лекційні заняття, практичні заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Вид роботи Обсяг за семестр Максимальна кількість балів за виконану роботу Теоретичне питання 11 семінарів Кожна правильна і змістовна відповідь - 5 балів. Всього за семестр - 55 балів Контрольна робота 1 Робота має дати відповіді на три питання за матеріалами самостійної роботи. Всього за семестр - 3 бали Участь у рольовій грі 1 Участь повинна містити теоретичну аргументацію певної ідеологічної позиції Всього за семестр - 5 балів ….. Сукупний рейтинг за роботу в триместрі - 63 бали Іспит 1 37

Мова навчання: українська