Код: 316031Назва:
Юридичний практикум
Анотація:
Вибіркова навчальна дисципліна, спрямована на одержання практичних знань, вмінь та навичок для опанування правничою професією. Курс складається з двох частин - теоретичної та практичної. Теоретична частина передбачає обов'язкове відвідання семінарів-тренінгів, які знайомлять студентів з правилами роботи юридичної клініки, особливостями спілкування з клієнтом під час інтерв'ювання, консультування, а також методикою підготовки письмових правових консультативних висновків. Практична частина курсу - це робота студента-консультанта по конкретній справі, що надходять до Правничої клініки. Вона складається з двох етапів - самостійної роботи над матеріалами справи та консультування з підготовки справи з викладачем. Необхідне обов'язкове попереднє опанування курсів з конституційного права України, цивільного права, цивільного процесуального права, трудового права, сімейного права, житлового права, права соціального забезпечення та ін.
Курс складається з двох частин – теоретичної та практичної. Теоретична частина передбачає обов’язкове відвідування семінарів-тренінгів. Практична – це робота студента-консультанта з конкретними справами, що надходять до Правничої клініки. Вона охоплює два етапи – самостійну працю над матеріалами справи та консультації з викладачем щодо підготовки справи.Тип дисципліни: вибіркова професійно орієнтованаРік навчання: 3,4Семестр: літній (6д), осінінй (7), весняний (8)Кількість кредитів: 6 кредитів ЄКТС Форма контролю: залікВикладач(і): Матвєєва Юлія Іванівна, к.ю.н.; Лобач Ольга Михайлівна, к.ю.н,доцентРезультати навчання: Студент повинен знати:Загальні засади та організацію діяльності юридичної клініки.Діловодство та документування в юридичній клініці.Загальні правила ведення діловодства в юридичній клініці.Документи, які забезпечують діяльність юридичної клініки.Інтерв'ювання клієнта ,вмітиСкладати письмові правові консультативні висновки (консультації), проекти процесуальних та інших документів Спосіб навчання: аудиторний, самостійна роботаНеобхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Необхідне обов'язкове попереднє опанування курсів з конституційного права, цивільного права, України, цивільного процесуального права, трудового права, спадкового, житлового права, права соціального забезпечення та інЗміст дисципліни: Протягом року навчання у Правничій клініці студенти надають безоплатну правову допомогу малозабезпеченим верствам населення. Консультування клієнтів клініки студентом-консультантом складається з декількох важливих етапів:
" знайомство зі справою,
" проведення першої зустрічі-інтерв'ю з клієнтом та наступних у разі необхідності,
" збір документації та пошук нормативно-правової бази для підготовки справи,
" складання проекту відповіді викладачеві для ознайомлення,
" підготовка остаточного варіанту правового експертного висновку з врахуванням зауважень викладача.
Рекомендована література: Конституція України.Цивільний кодекс України.Сімейний кодекс України. Кодекс адміністративного судочинства України. Кодекс України про адміністративні правопорушення.Земельний кодекс України.Кодекс законів про працю.Податковий кодекс.Про безоплатну правову допомогу: Закон України.Про адвокатуру та адвокатську діяльність: Закон України. Правила адвокатської етики.Типове положення про юридичну клініку вищого навчального закладу України, затверджене Наказом Міністерства освіти і науки України від 03.08.2006 р.Положення про Консультаційний центр "Правнича клініка" НаУКМА.Стандарти діяльності юридичних клінік України.** У зв`язку з великою кількістю змін та доповнень, що постійно вносяться до нормативних актів, рекомендується користуватись Інтернет-ресурсами:http://www.rada.gov.ua сайт Верховної Ради Україниhttp://www.president.gov.ua сайт Президента України«Наукові записки НаУКМА. Серія Юридичні науки» на е-ресурсі Наукової бібліотеки НаУКМА.nz.ukma.edu.uaФорми та методи навчання: лекційні, практичні та семінарські заняття (семінари-тренінги, гостьові майстер-класи), самостійна роботаМетоди й критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100-бальною системою. Результати та критерії оцінювання розроблені відповідно до Положення про рейтингову систему оцінювання знань і компетентностей здобувачів вищої освіти НаУКМА, затвердженого наказом НаУКМА від 06.07.2022 р., №250 та Положення про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія", затвердженого наказм НаУКМА 29.12.2021 р.
Оцінювання проведеної роботи студента з підготовки кожної справи включає термін роботи над нею. Підготовка письмової відповіді клієнтові не повинна перевищувати розумний строк: попередня схема-відповідь викладачеві повинна бути надана протягом 3-5 календарних днів після отримання необхідних документів від клієнта по справі, корегування після поправок і зауважень викладача - 5 днів, остаточний варіант відповіді викладачеві - протягом наступних 5 календарних днів, клієнтові - наступного дня після перевірки відповіді викладачем та реєстрації підготовленого висновку-відповіді в книзі руху справ.
При оцінюванні кожної конкретної справи викладачами враховується:
" правильність використання необхідної нормативно-правової бази для вирішення справи;
" форма правового експертного висновку;
" відгук клієнта після надання остаточної письмової відповіді.
Окрім надання безоплатної правової допомоги, студент повинен займатись іншими видами діяльності за власним вибором, як-то: вирішення питань, що мають суспільне значення, проведення правопросвітницьких занять і ін. за погодженням з керівником та викладачем-куратором Правничої клініки.
Мова навчання: українська