НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316072

Назва:

Використання криміналістичної техніки у кримінальному провадженні



Анотація: Упродовж навчального курсу студенти поглиблюють свої знання з криміналістики, кримінального процесу, психології. Лекційний курс ознайомлює студентів із проблемними аспектами використання криміналістичної техніки у кримінальному провадженні, галузями криміналістичної техніки та їх значенням для розслідування кримінальних правопорушень. Практичні заняття потребують здатності до абстрактного мислення, вміння застосовувати свої знання у практичних ситуаціях, використання техніко-криміналістичних засобів для виявлення, фіксації та вилучення слідів кримінального правопорушення і речових доказів, складання фотороботу за ознаками словесного портрету. Виконання письмових завдань - для встановлення механізму утворення слідів і причин їх взаємодії; властивостей, станів, групової належності і тотожності об’єктів-джерел інформації тощо.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 4

Семестр: 8

Кількість кредитів: 3 кредити ЄКТС. 90 годин. 14 - лекція, 15- практичні і лабораторні.60 - с/робота

Форма контролю: залік

Викладач(і): Удовенко Ж.В. - д.ю.н., доцент

Результати навчання: Визначати переконливість аргументів у процесі оцінки заздалегідь невідомих умов та обставин. Знати та розуміти міжнародні стандарти прав людини, положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практику Європейського суду з прав людини. Користуватися базами даних та інформаційними ресурсами для підготовки і проведення процесуальних дій, складання процесуальних документів. Застосовувати основні сучасні правові доктрини, цінності та принципи з урахуванням міжінституціональних підходів враховуючи специфіку тактичних прийомів та методів для швидкого, повного та неупередженого розслідування різних видів кримінальних правопорушень. Проводити збір та інтегрований аналіз матеріалів з різних джерел. Давати короткий правовий висновок щодо окремих фактичних обставин з достатньою обґрунтованістю. Знати та розуміти особливості реалізації та застосування норм матеріального і процесуального права. Вільно використовувати для правничої діяльності доступні інформаційні технології і бази даних. Працювати в команді, забезпечуючи виконання завдань команди. Виокремлювати і аналізувати юридично значущі факти і робити обґрунтовані правові висновки. Надавати консультації щодо можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів у різних правових ситуаціях. Пропонувати правові способи вирішення конфлікту виходячи з інтересів його сторін.

Спосіб навчання: аудиторний/дистанційно

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: 1. Конституційне право 2. Кримінальне процесуальне право України 3. Криміналістика 4. Судові та правоохоронні органи України

Зміст дисципліни: • Загальні положення криміналістичної техніки • Криміналістична фотографія та відеозапис • Основи трасології. • Сліди людини та їх значення у розслідуванні кримінальних правопорушень • Техніко-криміналістичне дослідження документів. • Судова балістика, її практичне використання в розслідуванні кримінальних правопорушень • Криміналістичні обліки


Рекомендована література: 1. Галаган В. І. Удовенко Ж. В. Криміналістика в тестах. Навч. посіб. Київ : Центр учбової літератури, 2020.182 с.
2. Електронний посібник. Криміналістика в слайдах / В. І. Галаган, Ж. В. Удовенко, В.А. Шкелебей, Т.П. Яцик. Київ: НаУКМА, 2021. URI: http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/20635
3. Іщенко А. В. Криміналістика у питаннях і відповідях. Київ : Центр учбової літератури, 2019. 118 с.
4. Криміналістика: підручник/ За ред. В. В. Тіщенка. Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2019. 253 с.
5. Криміналістика: підручник : у 2-х т. /Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого; за ред. В. Ю. Шепітька. Харків : Право, 2019. Т. 1. 456 с. Т. 2. 328 с.
6. Криміналістика: підручник у 2-х т. / [А. Ф. Волобуєв, Р. Л. Степанюк, В. О. Малярова]. Харків, 2018. 383 с.
7. Пясковський В.В., Чорноус Ю.М., Самодин А.В. Криміналістика : підручник ; за заг. ред. В.В. Пясковского. 2-ге вид., перероб. і допов. Київ : Філія вид-та «Право», 2020.
8. Удовенко Ж. В. Криміналістика: конспект лекцій. Київ : Центр учбової літератури, 2016. 320 с.


Форми та методи навчання: лекції, практичні заняття, лабораторні роботи, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: ? поточний контроль на практичних заняттях (35 %) ? підготовка лабораторних робіт (20 %) ? проходження тестів (15 %) ? підсумковий контроль (залік) (30 %).

Мова навчання: українська