Код: 316119Назва:
Складання процесуальних документів на досудовому розслідуванні
Анотація: Навчальна дисципліна спрямована на поглиблене дослідження норм кримінального процесуального права, які регулюють умови і порядок прийняття процесуальних актів, діяльність органів досудового розслідування, прокуратури, пов’язану з кримінальними процесуальними актами, з прийняттям процесуальних рішень під час розслідування кримінальних правопорушень, та процесуальних правовідносин, що виникають між учасниками кримінального провадження у зв’язку з прийняттям процесуальних актів стороною обвинувачення.
Вивчення цього навчального курсу передбачає отримання навичок застосування норм чинного КПК України та складання відповідних процесуальних документів, дотримання згідно з вимогами законодавства їх структури, правил складання, ознайомлення з ними інших учасників кримінального провадження та організації виконання процесуальних рішень сторони обвинувачення.
Тип дисципліни: вибірковаРік навчання: 4Семестр: 8Кількість кредитів: загальна кількість годин – 90 (кредитів ЄКТС ? 3), аудиторні години ? 30 (лекцій – 10, семінарські заняття – 20), самостійна робота ? 60Форма контролю: залікВикладач(і): Галаган В.І. - професорРезультати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен знати, розуміти та вміти:ПРН – Визначати переконливість аргументів у процесі оцінки заздалегідь невідомих умов та обставин. Знати та розуміти міжнародні стандарти прав людини, положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також практику Європейського суду з прав людини. Проводити збір та інтегрований аналіз матеріалів з різних джерел. Знати та розуміти основи права Європейського Союзу. Давати короткий правовий висновок щодо окремих фактичних обставин з достатньою обґрунтованістю. Оцінювати недоліки і переваги певних правових аргументів, аналізуючи відому проблему. Складати та узгоджувати план власного прикладного дослідження і самостійно збирати матеріали за визначеними джерелами. Застосовувати інститути міжнародного публічного права, а також міжнародного приватного права. Мати базові навички риторики. Доносити до респондента матеріал з певної правової проблематики доступно і зрозуміло. Знати та розуміти особливості реалізації та застосування норм матеріального і процесуального права. Використовувати статистичну інформацію, отриману з першоджерел та вторинних джерел для правничої діяльності. Вільно використовувати для правничої діяльності доступні інформаційні технології і бази даних. Використовувати комп’ютерні програмами, необхідні у правничій діяльності. Працювати в команді, забезпечуючи виконання завдань команди. Виокремлювати і аналізувати юридично значущі факти і робити обґрунтовані правові висновки. Готувати проекти необхідних актів застосування права відповідно до правового висновку зробленого у різних правових ситуаціях. Надавати консультації щодо можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів у різних правових ситуаціях. Пропонувати правові способи вирішення конфлікту виходячи з інтересів його сторін. Виявляти випадки порушення вимог верховенства права та чинного законодавства. Використовувати дослідницькі методи у професійній діяльності. Обґрунтовувати правові позиції виходячи з основних понять і категорій гуманітарних наук та їх зв’язку з правом.Спосіб навчання: аудиторне /дистанційнеНеобхідні обовязкові попередні й супутні модулі: 1. Судові та правоохоронні органи України
2. Конституційне право
3. Цивільне процесуальне право
4. Кримінальне право
5. Кримінальне процесуальне право
6. Криміналістика
Зміст дисципліни: • Поняття, види, значення процесуальних документів досудового розслідування
• Процесуальні документи початкового етапу розслідування кримінальних правопорушень
• Процесуальні документи під час проведення окремих слідчих (розшукових) дій
• Процесуальні документи під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження
• Процесуальні документи під час повідомлення про підозру, зупинення і закінчення досудового розслідування
Рекомендована література: Базові підручники і навчальні посібники:1. Григоренко А. В. Зразки процесуальних документів у кримінальному провадженні. Практ. посіб. Київ : Центр учбової літератури, 2017. 238 с.2. Зразки документів з публічного права (кримінальне право, кримінальний процес, адміністративне право та процес): навч. посіб. 2-ге вид. перероб. та допов. / О. В. Баулін, П. С. Матвеєв, С. П. Матвеєва. Київ : Алерта, 2019. 128 с.3. Зразки процесуальних документів у кримінальному провадженні: заяви, скарги, клопотання, відзиви / С. В. Пєтков, Д. В. Журавльов, О. Ю. Дрозд, В. Г. Дрозд. Київ : Центр учбової літератури. 2020. 288 с.4. Зразки процесуальних документів у кримінальному провадженні з коментарями [текст] / А. В. Григоренко, Л. С. Григоренко, М. І. Леоненко, С. В. Пєтков та ін. Київ : Центр учбової літератури, 2020. 288 с.5. Кучинська О. П. Зразки процесуальних документів кримінального провадження. Київ : Юрінком Інтер, 2017. 560 с.6. Науково-практичний коментар Кримінального процесуального кодексу України. Зразки процесуальних документів у кримінальному провадженні [текст]; За заг. ред. М. В. Лошицького. Київ : Видавничий дім «Професіонал», 2019. 1272 с.7. Процесуальні документи досудового розслідування (слідчого, прокурора, адвоката та слідчого судді): наук.-практ. посіб. 2-ге вид., перероб. та допов. За ред. М. А. Погорецького та О. П. Кучинської. Київ : Алерта, 2018. 274 с.8. Руснак Ю. І. Зразки процесуальних документів сторони захисту, потерпілого. Практ. посіб. Київ : Центр учбової літератури, 2017. 288 с.9. Чернявський С. С. Зразки процесуальних документів та бланків у кримінальному провадженні (з коментарями та поясненнями). Київ : Центр учбової літератури, 2017. 350 с.Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, практична робота, самостійна роботаМетоди й критерії оцінювання: робота на практичних заняттях (35 %)
? складання процесуальних документів (25 %)
? виконання тестових завдань (10 %)
? підсумковий контроль (залік) (30 %).
Мова навчання: українська