НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316142

Назва:

Математична економіка



Анотація: Дисципліна "Математична економіка" являє собою синтез економічної теорії та математичних методів, метою якого є формування базових знань з основ застосування математичного апарату до моделювання економічних процесів. Задачі та методи економіко-математичного моделювання розбиваються на окремі класи в залежності від процесів, для аналізу яких вони використовуються. Застосовується мова R.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 3

Семестр: 6

Кількість кредитів: 4,5

Форма контролю: залік

Викладач(і): ст. викл., к. фіз.- мат. н. Дрінь С.С.

Результати навчання: у результаті вивчення дисципліни студент повинен:
- знати основні методи моделювання економічних процесів і систем;
- знати основні економічні моделі;
- вміти розв'язувати економічні оптимізаційні задачі
- вміти презентувати математичні моделі економічних систем.


Спосіб навчання: дистанційний (аудиторний)

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: математичний аналіз; алгебра та геометрія; теорія ймовірностей і математична статистика; методи оптимізації та дослідження операцій.

Зміст дисципліни: Предмет економіко-математичного моделювання. Застосування теоріїї границь: дисконтування грошових потоків. Функції багатьох змінних в економіці: макроекономічні виробничі функції. Умови першого та другого порядку в оптимізаційних задачах без обмежень: задача максимізації прибутку для фірми, задача дискримінаціїї для монополіста. Умови першого та другого порядку в оптимізаційних задачах з обмеженнями. Теорема Куна-Такера та її застосування. Теореми про неперервну залежність розв'язків оптимізаційних задач від параметрів. Системи лінійних алгебраїчних рівнянь в економіці: модель Леонтьєва багатогалузевої економіки, продуктивні моделі Леонтьєва, лінійна модель торгівлі. Системи різницевих рівнянь в економіці: модель популяції Леслі, марківська модель зайнятості. Системи диференціальних рівнянь в економіці: модель системи "хижак-жертва". Динамічна модель Кейнса, модель Самуельсона-Хікса, динамічна модель Леонтьєва, модель Неймана.


Рекомендована література: 1. Интрилигатор М. Математические методы оптимизации и экономическая теория. М. "Прогресс", 1975.
2. Вентцель Е.С. Исследование операций. Задачи, принципы, методология. - М: Высшая школа, 2001.
3. Замков О.О., Толстопятенко А.В., Черемных Ю.Н. Математические методы в економике. М. "ДИС". 2009.
4. Колемаев В.А. Математическая економика. М., 2002.
5. Х. Никайдо Выпуклые структуры и математическая экономика. М., "Мир", 1975.
6. Хэмди А. Введение в исследование операций, 6-е издание. - М: Издательский дом "Вильямс", 2001.


Форми та методи навчання: лекції, практичні заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: поточний контроль на практичних заняттях (40 %); самостійна робота (30 %); підсумковий контроль (30 % )

Мова навчання: українська