НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316246

Назва:

Загальна психологія



Анотація: Курс знайомить студентів із закономірностями і механізмами розвитку і функціонування психіки як особливої форми життєдіяльності, особистості як суб'єкта діяльності і спілкування, психічних процесів, емоційно-вольової сфери, а також індивідуально-психологічними особливостями особистості.

Тип дисципліни: нормативна

Семестр: 1,2,2д

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 450; аудиторні години - 150; лекції - 80 год.; семінарські заняття - 70 год.; кредитів ЄКТС - 15

Форма контролю: залік,іспит

Викладач(і): проф.Чернобровкін В.М., доц.Поліщук С.А.

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
- Аналізувати та пояснювати психічні явища, ідентифікувати психологічні проблеми та пропонувати шляхи їх розв'язання
- Розуміти закономірності та особливості розвитку і функціонування психічних явищ в контексті професійних завдань
- Здійснювати пошук інформації з різних джерел, у т.ч. з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, для вирішення професійних завдань.
- Пропонувати власні способи вирішення психологічних задач і проблем у процесі професійної діяльності, приймати та аргументувати власні рішення щодо їх розв'язання (зокрема, щодо організації заходів раннього вручання).
- Формулювати думку логічно, доступно, дискутувати, обстоювати власну позицію, модифікувати висловлювання відповідно до культуральних особливостей співрозмовника
- Відповідально ставитися до професійного самовдосконалення, навчання та саморозвитку
- Демонструвати соціально відповідальну та свідому поведінку, слідувати гуманістичним та демократичним цінностям у професійній та громадській діяльності


Спосіб навчання: аудиторне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: практикум з загальної психології

Зміст дисципліни: Курс спрямований на формування у студентів знань про психічні явища, їх виникнення, функціонування та розвиток, поведінку, діяльність, психофізіологічні процеси та механізми, які лежать в основі різних форм психічної активності. Курс має виразну практичну спрямованість. Положення, які розглядаються в лекційній частині курсу, тісно пов'язані з виконанням творчих практичних завдань.


Рекомендована література: Рекомендовані посібники

Бочелюк В.Й., Бочелюк В.В. Методика та організація наукових досліджень з психології. Вид-во: «Центр навчальної літератури», 2008. – 360 с.
Ладанюк А.П., Власенко Л.О., Кишенько В.Д. Методологія наукових досліджень. Видво: «Ліра-К», 2018. – 352 с.
Мальська М.П., Пандяк І.Г. Організація наукового дослідження. Вид-во: «Центр навчальної літератури», 2017. – 136 с.
Методологія і методи наукових досліджень. Навчальний посібник / [Лівінський О.М., Курок О.І., Гридякін В.М., Зінченко В.П.] – Глухів: РВВ ГНПУ ім. О. Довженка, 2012. – 196 с.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: поточний контроль (60 %): усне опитування, дискусії, презентації, реферати, виконання тематичних (творчих) завдань; підсумковий контроль (40%): контрольні завдання, тест.

Мова навчання: українська