НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316298

Назва:

Вступ до соціальної роботи



Анотація: Курс є обов'язковим для соціальних працівників і передбачає набуття студентами базових знань та навичок з фаху. Розглядаються основні поняття, сучасні концепції соціальної роботи, етичні засади, професійні ролі соціальних працівників, особливості й етапи ведення випадку, професійні межі, явище вигорання, застосування багатопрофільного підходу до надання соціальних послуг, вимоги до ведення професійних записів, що слугує підґрунтям для подальшого поглиблення фахових знань і навичок.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: 1,2

Кількість кредитів: 6

Форма контролю: залік, іспит

Викладач(і): ст. викл. Дума Лілія Петрівна.

Результати навчання: Здійснювати пошук, аналіз і синтез інформації з різних джерел для розв'язування завдань спеціальності, відтворювати факти (дати, події, принципи й закономірності суспільного розвитку), встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між подіями, явищами, робити висновки, аргументувати свої думки
Розуміти наукові принципи, що лежать в основі соціальної діяльності, ідентифікувати, формулювати і розв'язувати завдання зі спеціальності, інтегрувати теоретичні знання та практичний досвід
Використовувати методи діагностики у процесі оцінювання проблем, потреб, специфічних особливостей та ресурсів клієнтів
Установлювати та підтримувати взаємини з клієнтами на підґрунті взаємної довіри та відповідно до етичних принципів і стандартів соціальної роботи, надавати їм психологічну підтримку й наснажувати клієнтів
Виявляти етичні дилеми та суперечності у професійній діяльності та застосовувати засоби супервізії для їх розв'язання під час роботи з випадками (кейс-менеджменту)
Демонструвати толерантну поведінку, виявляти повагу до культурних, релігійних, етнічних відмінностей, розрізняти вплив стереотипів та упереджень


Спосіб навчання: аудиторне, дистанційне

Зміст дисципліни: "Вступ до соціальної роботи" є нормативною дисципліною, що викладається студентам першого року навчання бакалаврської програми під час першого (осіннього) та другого (весняного) семестрів. Метою дисципліни є підтримання інтересу до обраного фаху, набуття студентами базових знань і навичок із соціальної роботи, мотивування до подальшого розвитку компетентностей.


Рекомендована література: Про соціальні послуги. Закон України (ВВР, 2019, №18, ст. 73) (електронний ресурс). Взято з: Про соціальні послуги від 17.01.2019 № 2671-VIII (rada.gov.ua) Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні. Закон України № 32. (2013).
Етичний кодекс спеціалістів із соціальної роботи України. Наказ Міністерства України у справах молоді та спорту № 1965. (2005). (електронний ресурс). Взято з: Етичний кодекс спеціалістів із соціальної роботи України.doc (google.com)
Про затвердження форм обліку соціальної роботи з сім'ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах. Наказ Мінсоцполітики України № 1005. (2018).
Про затвердження класифікатора соціальних послуг. Наказ Мінсоцполітики України № 429. (2020) (електронний ресурс). Взято з: Про затвердження Класифікатора с... від 23.06.2020 № 429 (rada.gov.ua)
Семигіна Т.В. (2020). Сучасна соціальна робота.
Соціальна робота з вразливими сім'ями та дітьми: посіб. у 2-х ч.; Ч. І. Сучасні орієнтири та ключові технології / З. П. Кияниця, Ж. В. Петрочко. (2017).
Спільно до нових послуг. Керівництво із впровадження інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми в громадах. Частина 2 "Ведення випадку та міжвідомча взаємодія" (електронний ресурс). (2021). Взято з: Spilno_posibnyk_2_casemanagement (1).pdf
Столярик, О., Семигіна, Т. (2022). Соціальна робота із сім'ями, які виховують дітей з аутизмом: інтервенція з розвитку сильних сторін (електронний ресурс). Взято з: https://api.teadmus.org/storage/published_books/social_work_with_families/monograph.pdf (див. матеріал про стигматизацію сімей).
Індекс стигми людей, які живуть з віл (електронний ресурс). (2020). Взято з: ІНДЕКС СТИГМИ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ З ВІЛ 2.0.indd (network.org.ua)



Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська