НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316306

Назва:

Соціологія девіантної поведінки



Анотація: Ця дисципліна є вступом до вивчення девіації та девіантної поведінки. Соціологія девіантної поведінки передбачає вивчення будь-якої поведінки, що порушує соціальні норми. Важливою характеристикою девіації є те, що вона викликає негативну реакцію суспільства. Таким чином, цей курс спрямований в тому числі на вивчення реакцій на девіантну поведінку. Особливу увагу буде приділено вивченню девіації з позиції різних теоретичних парадигм, вивчаючи такі теми як вбивство, злочинність еліти, комп'ютерна злочинність, вживання наркотиків та алкоголю, зґвалтування, проституція, гомосексуальні стосунки, уфологія, анорексія, пірсинг, татуювання, самогубство та ін. Під час опанування курсу студенти розвивають здатність поважати різноманітність людської поведінки та аналізувати її з позиції теорії девіантності; вміння пошуку та аналізу наукових досліджень, що пояснюють різні прояви людської поведінки; вміння робити презентації та організовувати дискусії з врахуванням концепції ненасильницького спілкування.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 4

Семестр: 7

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): Білоус О.І.

Результати навчання: уміння продемонструвати знання та розуміння основних підходів до визначення девіації
здатність застосовувати вивчені теорії пояснення девіантної поведінки при аналізі випадків девіації
уміння продемонструвати знання щодо певних форм та проявів девіантної поведінки
вміння модерувати дискусію та конструктивно відповідати на питання аудиторії, щодо змісту теорій та внеску дослідників у розуміння різних проявів девіантної поведінки
здатність визначати приклади девіантної поведінки та описувати їх в межах певних теоретичних підходів до вивчення девіації.
навички критично аналізувати наслідки порушення певних соціальних норм та заходи, спрямовані на регулювання девіантної поведінки


Спосіб навчання: змішаний

Зміст дисципліни: Цей курс спрямований на опрацювання наукового підходу до розуміння "девіації", набуття студентами знань та навичок, необхідних для визначення і аналізу поведінки, яка порушує соціальні норми, а також реакцій на таку поведінку.


Рекомендована література:
1. MacionisJ. Sociology / JohnJ. Macionis. - NewJersey: UpperSaddleRiver
2. GoodeE. Deviant Behavior / Erich Goode. - New Jersey:Upper Saddle River


Форми та методи навчання: лекції, семінари, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська