Код: 316314Назва:
Основи соціальної політики
Анотація: Курс знайомить з основними поняттями соціальної політики, а також із сучасними концепціями, стратегіями та підходами в соціальній політиці. Завдання курсу полягають в тому, щоб дати студентам уявлення про основні моделі соціального захисту, передумови та чинники формування соціальної політики; документальну базу та інструменти соціальної політики; інституції, які розробляють та впроваджують соціальну політику; джерела та методи фінансування соціальної сфери; ознайомити з організацією системи соціального захисту. Значна увага приділяється засвоєнню теоретичних знань через розроблення окремих напрямів соціальної політики, актуальних на момент опанування курсуТип дисципліни: нормативна Рік навчання: 3Семестр: 5Кількість кредитів: 5Форма контролю: екзаменВикладач(і): ст. викладач Іванова Олена ЛеонідівнаРезультати навчання: Здійснювати пошук, аналіз і синтез інформації з різних джерел для розв'язування завдань спеціальності, відтворювати факти (дати, події, принципи й закономірності суспільного розвитку), встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між подіями, явищами, робити висновки, аргументувати свої думкиДавати визначення і виокремлювати основні поняття, використовувати власні приклади для ілюстрації відповідей, знаходити спільні риси та відмінності при порівнянні фактів, явищ, характеризувати соціальні явищаТеоретично аргументувати шляхи подолання проблем та складних життєвих обставин, обирати ефективні методи їх вирішення, передбачати наслідкиКритично аналізувати й оцінювати чинну соціальну політику країни, соціально-політичні процеси на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівняхВикористовувати відповідні наукові дослідження та застосовувати дослідницькі професійні навичкиВизначати зміст діяльності, зв'язки та межі компетенції установ та закладів соціального захисту, соціальних служб, інших організаційОбґрунтовувати необхідність соціальних змін, прийняття практичних рішень щодо покращення соціального добробуту та підвищення соціальної безпекиДемонструвати знання основних етапів становлення і розвитку соціальної роботи як науки та практичної діяльності, нормативно-правової бази соціальної роботи та соціального забезпеченняСпосіб навчання: змішанийНеобхідні обовязкові попередні й супутні модулі: "Правові основи соціальної роботи".Зміст дисципліни: Метою курсу є ознайомлення із базовими знаннями із соціальної політики та опанування навичками застосування знань на практиці.
За результатами проходження курсу студенти повинні знати: сфери компетенції, цілі та завдання, об'єкт та суб'єкт соціальної політики, сучасні концепції, стратегії та підходи в соціальній політиці, моделі соціального захисту.
За результатами проходження курсу студенти повинні вміти: визначати, аналізувати та пояснювати передумови та чинники формування соціальної політики; визначати дотичні до певної сфери компетенції соціальної політики документальну базу, систему інституцій, джерела та методи фінансування та інструменти соціальної політики.
Рекомендована література: Браун М. Пол. Посiбник з аналiзу державної полiтики/ Браун М. Пол ; [пер.з англ.].Внукова Н.М, Кузьминчук Н.В. Соціальне страхування: Кредитно-модульний курс. Навч. пос. - К.: Центр учбової літератури, 412 с. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://subject.com.ua/pdf/309.html- Назва з екрану. Вступ до концепції прав людини. [Навчальний посібник] 2017. [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://issuu.com/undpukraine/docs/____________________________________135b05d9d2e36a Іванова О.Л. Передумови формування соціальної політики в Україні // Соціальна робота в Україні: перші кроки / під редакцією В.Полтавця. К.: Видавничий дім "КМ Academia", 2000. С.87-111.Макарова О.В. Соціальна політика в Україні: Монографія / О.В. Макарова; Ін-т демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України. - К., . -244 с. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.idss.org.ua/monografii/2015_Makarova.pdfФорми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, письмова робоа, самостійна робота. Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"
Мова навчання: українська