НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316330

Назва:

Практика навчальна 2



Анотація: Навчальна практика передбачає влаштування студентів бакалаврської програми до державних та недержавних соціальних служб і закладів. Під час практики студенти не лише поглиблюють знання про структуру, організаційно-адміністративні принципи діяльності соціальних служб і закладів, ресурси допомоги різним категоріям населення, а й під керівництвом досвідчених фахівців соціальних служб (керівників практики на робочих місцях) виконують практичні завдання, пов'язані із застосуванням різних методів соціальної роботи, тренують навички, необхідні для здійснення професійної діяльності.

Тип дисципліни: практика

Рік навчання: 4

Семестр: 7

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): Дума Л.П.

Результати навчання: Розуміти наукові принципи, що лежать в основі соціальної діяльності, ідентифікувати, формулювати і розв'язувати завдання зі спеціальності, інтегрувати теоретичні знання та практичний досвід.
Теоретично аргументувати шляхи подолання проблем та складних життєвих обставин, обирати ефективні методи їх вирішення, передбачати наслідки.
Розробляти програми проведення заходів.
Установлювати та підтримувати взаємини з клієнтами на підґрунті взаємної довіри та відповідно до етичних принципів і стандартів соціальної роботи, надавати їм психологічну підтримку й наснажувати клієнтів.
Використовувати стратегії індивідуального та колективного представництва інтересів клієнтів.
Виявляти сильні сторони та залучати особистісні ресурси клієнтів, ресурси соціальної групи і громади для розв'язання їх проблем, виходу із складних життєвих обставин.
Виявляти етичні дилеми та суперечності у професійній діяльності та застосовувати засоби супервізії для їх розв'язання.
Демонструвати уміння креативно вирішувати проблеми та приймати інноваційні рішення, мислити та застосовувати творчі здібності до формування принципово нових ідей.



Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Навчальна дисципліна базується на освоєнні попередніх курсів, зокрема, "Вступу до соціальної роботи" та "Методів соціальної роботи" і є продовженням "Практики навчальної 1".

Зміст дисципліни: Продовження Практики 1, передбачає відпрацювання студентами базових знань та навичок з фаху як під час аудиторних занять (дорадництв), так і під час практичних занять у соціальних службах. Приділяється увага підготовці і опису тренінгу на одну із запропонованих тем, чи виходячи із запиту з боку працівників соціальної служби. Мета вивчення дисципліни:Відпрацювання студентами знань і навичок із соціальної роботи на базі соціальних служб, розвиток умінь, пов'яаних з плануванням, підготовкою і описом тренінгу.


Рекомендована література: Аналітичний звіт за результатами дослідження "Показник рівня стигми ЛЖВ - Індекс Стигми" (електронний ресурс). Взято з:
http://www.stigmaindex.org/sites/default/files/reports/Ukraine%20Stigma%20Index_Report_UKR%202014-Ukr.pdf
Етичний кодекс спеціалістів із соціальної роботи України.
Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні. Закон України .
Кальченко А.М. Оцінка рівнів стигматизації та дискримінації ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД серед працівників лікувально-профілактичних установ України / Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - Вип. 22(4), 129-135.
Пономарьов С.Ю., Федорович І.Ю. Запобігання та протидія дискримінації в Україні: Посібник для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування.
Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей у системі шкільної та дошкільної освіти. (2011).
Столярик, О., Семигіна, Т. (2022). Соціальна робота із сім'ями, які виховують дітей з аутизмом: інтервенція з розвитку сильних сторін (електронний ресурс). Взято з: https://api.teadmus.org/storage/published_books/social_work_with_families/monograph.pdf
(див. про стигматизацію сімей).
Спільно до нових послуг. Керівництво із впровадження інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми в громадах. Частина 2 "Ведення випадку та міжвідомча взаємодія" (електронний ресурс). (2021). Взято з: Spilno_posibnyk_2_casemanagement (1).pdf
Семигіна Т. (2021). Міжнародна соціальна робота: пріоритети та стандарти (див. про етичні засади соціальної роботи).
Динаміка сприйняття соціальної нерівності в Україні: за даними Міжнародної програми соціальних досліджень 2009 і 2019 років: колективна монографія (електронний ресурс). (2020). Взято з: Динаміка сприйняття соціальної нерівності в Україні: за даними Міжнародної програми соціальних досліджень 2009 і 2019 років (lnu.edu.ua).
Коваліско Н.В., Бубняк С.М. (2022). Соціальне самопочуття внутрішньо переміщених осіб (електронний ресурс). Взято з: Sotsialne-samopochuttia-vnutrishno-peremishchenykh-osib.-Kovalisko-N.V.-Bubniak-S.M..pdf (lnu.edu.ua)



Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"