НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316333

Назва:

Філософія соціальної роботи



Анотація: Курс "Філософія соціальної роботи" викладається у 3 семестрі та розрахований на 14 навчальних тижнів. Вивчення курсу передбачає аудиторну (лекції - 10 год., семінари - 18 год.) і самостійну роботу (62 год.). Загальна кількість годин, відведених на опанування дисципліни - 90 (3 кредити ЄКТС). Основним завданням цього курсу є встановлення зв'язків між основними принципами соціальної роботи і філософськими теоріями та практиками. Лекції спрямовані на з'ясування підстав, на яких ґрунтуються методи та підходи соціальної роботи. Семінарські заняття мають допомогти осмислити та критично залучити ключові філософські поняття, опанувати базові навики теоретичного мислення та техніки роботи з філософськими текстами.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 2

Семестр: 3

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): ст. викл. Макух Ю.Ю.

Результати навчання: В результаті опанування навчальної дисципліни студенти засвоять такі програмні результати навчання:
Розуміти наукові принципи, що лежать в основі соціальної діяльності, ідентифікувати, формулювати і розв'язувати завдання зі спеціальності, інтегрувати теоретичні знання та практичний досвід
Давати визначення і виокремлювати основні поняття, використовувати власні приклади для ілюстрації відповідей, знаходити спільні риси та відмінності при порівнянні фактів, явищ, характеризувати соціальні явища
Теоретично аргументувати шляхи подолання проблем та складних життєвих обставин, обирати ефективні методи їх вирішення, передбачати наслідки
Використовувати відповідні наукові дослідження та застосовувати дослідницькі професійні навички
Виявляти етичні дилеми та суперечності у професійній діяльності та застосовувати засоби супервізії для їх розв'язання
Демонструвати уміння креативно вирішувати проблеми та приймати інноваційні рішення, мислити та застосовувати творчі здібності до формування принципово нових ідей.


Спосіб навчання: змішаний

Зміст дисципліни: Метою даного курсу є ознайомлення студентів із предметом філософії, ключовими поняттями та концепціями, які необхідні для подальшої практики соціальної роботи. Зокрема, в межах даного курсу буде розглядатись проблематика таких напрямків як онтологія, гносеологія, філософська антропологія, етика. Особлива увага буде приділена вивченню проблем буття людини, свідомості, соціальної справедливості, утилітаризму та інших етичних систем.


Рекомендована література: Крічлі С. Вступ до континентальної філософії / С. Крічлі ; [Пер. с англ.]. - К.: Стилос, - 152 с
Рассел Б. Історія західної філософії / Б. Рассел ; [Пер. з англ.]. - К. : Основи, . - 759 с.
Татаркевич В. Історія філософії: В 3 т. - Т. 1: Антична і середньовічна філософія / В. Татаркевич ; [Пер. з польськ.]. - Л. : Свічадо, - 456 с.
Татаркевич В. Історія філософії: В 3 т. - Т. 2: Філософія Нового часу до 1830 року / В. Татаркевич ; [Пер. з польськ.]. - Л. : Свічадо, - 352 с.
Татаркевич В. Історія філософії: В 3 т. - Т. 3: Філософія ХІХ століття і новітня/ В. Татаркевич ; [Пер. з польськ.]. - Л. : Свічадо, - 568 с.


Форми та методи навчання: лекції, семінари, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська