НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316341

Назва:

Запобігання домашньому насильству



Анотація: Курс має на меті ознайомити студентів з природою явища насильства в сім'ї та його впливом на особистість. Детально вивчаються приклади випадків насильства, наслідків для дітей, що були свідками домашнього насильства. Окремо розглядається законодавство щодо захисту потерпілих від насильства та санкції щодо кривдників. Аналізується вітчизняна та зарубіжна практика надання допомоги жертвам насильства (превентивної, консультативної, групової роботи з жінками). Курс передбачає розвиток знань та навичок, необхідних для роботи з жінками, які зазнали насильства, а також заходів для роботи з кривдниками.

Тип дисципліни: професійно-орієнтовна

Рік навчання: 3

Семестр: 5

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): Ростовська Т.В.

Результати навчання: Здатність використовувати знання щодо природи явища домашнього насильства, його етимології та наслідків задля його запобігання
Розуміння особливостей та моделей поведінки постраждалих осіб та кривдників
Розуміння принципів та засад надання комплексної допомоги у випадках домашнього насильства в Україні та світі
Здатність до планування та організації допомоги у спеціалізованих службах для постраждалих та кривдників, базованої на міжвідомчій взаємодії
Вміння проводити оцінку ризиків та потреб, складати план супроводу/безпеки та впроваджувати його з постраждалими особами
Навички надання очної/дистанційної, індивідуальної/групової, профілактичної/корекційної допомоги у випадках насильства
Навички проведення оцінки та діагностики стану постраждалої та кривдника
Вміння рефлексувати та аналізувати складні випадки роботи з постраждалими


Спосіб навчання: змішаний

Зміст дисципліни: Ознайомлення студентів з історико-теоретичним підґрунтям проблеми домашнього насильства, його етимологією, вітчизняною та зарубіжною практикою надання допомоги; формуванні навичок проведення превентивної, консультативної, групової роботи з постраждалими та кривдниками; набутті вмінь роботи з постраждалими з врахуванням наслідків насильства; формуванні навиків роботи з кривдниками.


Рекомендована література: 1. Закон про запобігання та протидію домашньому насильству Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2229-19
2. Жінка. Мир. Безпека. Інформаційно-навчальний посібник для фахівців соціальної сфери. - 2018. Режим доступу: https://www.osce.org/uk/project-coordinator-in-ukraine/386411?download=true
3. Навчально-методичний тренінг "Особливості надання допомоги постраждалим від домашнього та ґендерно зумовленого насильства". Робочий зошит. - К.: ТОВ "Агентство "Україна", 2018. - 68 с.
4. Міжнародний досвід попередження та протидії домашньому насильству [Монографія] / А.О. Галай, В.О. Галай та ін. / За заг. ред. А.О. Галая. - 114 с.
5. Battered women and their families: intervention strategies and treatment programs / Albert R. Roberts, editor, 2nd ed.,New York: Springer Publishing Company, 530 p.
6. Social Work and Family Violence: Theoties, Assessment, and Intervention / Joan C. McClenen, Amanda M. Keys, Michele L. Dugan-Day, Springer Publishing Company, NY, 410 p.
7. Family Violence: Legal, Medical, and Social perspectives/ Harvey Wallace, Cliff Robertson, Routledge, London and NY, 467 p.


Форми та методи навчання: лекційні, семінарські, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська