Код: 316403Назва:
Технологія написання навчально-наукових робіт
Анотація: 1 частина курсу
Мета курсу - ознайомити студентів і студенток із основними правилами підготовки, структурою та вимогами до написання навчально-наукових робіт у соціальних науках.
Протягом лекційних занять студентство буде ознайомлене із принципами формулювання назви письмової роботи, вимогами до визначення предмета і об'єкта, постановки мети і завдань, аргументації актуальності дослідження, написання теоретичного та емпіричного розділів роботи, висновків і вимогами до презентації наукової роботи (результатів дослідження).
Перша частина курсу (осінній триместр) присвячена таким структурним частинам наукової письмової роботи як вступ та огляд літератури (теоретичний / теоретико-методологічний розділ). У першій частині курсу одним із практичних завдань є ознайомлення із вітчизняними та західними базами періодичних видань.
2 частина курсу
Анотація:
Друга частина курсу (весняний триместр) присвячена викладу методології та результатів дослідження з використанням кількісних та якісних даних, формулюванню висновків та підготовці презентації результатів навчально-наукової письмової роботи з використанням слайдів. Практична складова курсу полягає у написанні та критичному опрацюванні студентами і студентками частин роботи впродовж осіннього семестру та виконання завдань на семінарах або вдома з детальним обговоренням на практичних заняттях.
Тип дисципліни: нормативнийРік навчання: 3Семестр: осінній семестр Кількість кредитів: 5Форма контролю: залік, іспитВикладач(і): Тамара Марценюк, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології t.martsenyuk@ukma.edu.ua
Анастасія Рябчук, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології
riabchuk@ukma.edu.ua
Результати навчання: У результаті опанування дисципліни студенти і студентки: набудуть знань щодо структури навчально-наукових робіт та основних вимог до їх написання; отримають практичні навички щодо опрацювання літератури для теоретико-методологічного розділу та опису даних для емпіричного розділу роботи; набудуть практичних навичок з опису/аналізу даних (якісних та кількісних) для емпіричного розділу роботи; навчаться презентувати письмову роботу з використанням слайдів / візуальних матеріалівУсі набуті знання і навички мають допомогти студентам і студенткам у написанні курсових/ кваліфікаційних робіт. Рекомендована література: Рекомендована література:Бабенко, С. (2016). Як написати академічний навчальний текст. Короткий довідник для студентства факультету соціології. Київ: МОН, КНУ ім. Т. Шевченка. Богдан, О. (2015). Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? Посібник-довідник для громадських активістів та усіх зацікавлених. Київ: Дух і літера. Еко, У. (2007). Як написати дипломну роботу. Гуманітарні науки. У пер. за ред. О. Глотова. Тернопіль: Мандрівець. Becker, H. S. (2007). Writing for Social Scientists: How to Start and Finish Your Thesis, Book or Article, 2nd Ed. Chicago and London: The University of Chicago Press. Edwards, M. (2015). Writing in Sociology, 2nd edition. SAGE: Thousand Oaks. Форми та методи навчання: Виконання практичних завданьМова навчання: українська