НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316442

Назва:

Громадська думка: зміст, методологічний аналіз, методи досліджень



Анотація: Мета курсу - комплексне вивчення феномену "громадської думки", історію його становлення, зміст, структуру, функції. Зокрема, будуть висвітлені такі важливі питання, як: хто є об'єктами і суб'єктами громадської думки; яким чином формується громадська думка; хто і що впливає на громадську думку; засоби і способи маніпуляції громадською думкою; взаємозв'язок і взаємодія громадської думки і ЗМІ; методи вивчення й виміру громадської думки; специфіка вивчення громадської думки щодо різних соціальних груп та спільнот; використання громадської думки для регулювання соціальних процесів. У результаті опанування дисципліни студенти не лише навчаться краще розуміти й аналізувати соціальні явища і процеси, що відбуваються в Україні та світі, але й здійснювати власні спостереження й дослідження того, як віддзеркалюються ці явища і процеси у громадській думці.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 3

Семестр: 5

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 120, з них лекцій - 20, семінарів - 20, самостійної роботи - 80; кредитів ЄКТС - 4,0.

Форма контролю: залік

Викладач(і): магістр соціології, старший викладач Артикуца Сергій

Результати навчання: після проходження курсу студенти повинні знати: основні підходи до розуміння феномену громадської думки, який зміст вкладається у поняття "громадська думка", хто продукує та впливає на громадську думку, можливі способи маніпуляції громадською думкою. Яким чином можна досліджувати громадську думку (методологія та методи дослідження). Розуміти яким чином громадська думка впливає на суспільство та суспільні процеси та якою мірою вона є віддзеркаленням того, що відбувається у соціумі.

Спосіб навчання: денна стаціонарна

Зміст дисципліни: Мета курсу - комплексне вивчення феномену "громадської думки", історію його становлення, зміст, структуру, функції. Зокрема, будуть висвітлені такі важливі питання, як: хто є об'єктами і суб'єктами громадської думки; яким чином формується громадська думка; хто і що впливає на громадську думку; засоби і способи маніпуляції громадською думкою; взаємозв'язок і взаємодія громадської думки і ЗМІ; методи вивчення й виміру громадської думки; специфіка вивчення громадської думки щодо різних соціальних груп та спільнот; використання громадської думки для регулювання соціальних процесів. У результаті опанування дисципліни студенти не лише навчаться краще розуміти й аналізувати соціальні явища і процеси, що відбуваються в Україні та світі, але й здійснювати власні спостереження й дослідження того, як віддзеркалюються ці явища і процеси у громадській думці.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття; індивідуальні консультації; самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Рейтингова оцінка з навчальної дисципліни визначається за 100-бальною шкалою і складається з оцінки за роботу протягом семестру та з оцінки за іспит. Максимальна оцінка за роботу у семестрі - 70 балів. До іспиту допускаються студенти, які отримали за роботу у семестрі не менше 40 балів. Максимальна оцінка за іспит - 30 балів.

Мова навчання: українська, англійська