НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316457

Назва:

Соціологічна соціальна психологія нерівності



Анотація: Соціальна нерівність має важливий психологічний вимір: як і чому така нерівність впливає на способи, якими люди думають, відчувають і діють? І що теорія та дослідження можуть сказати нам про психологічні фактори та процеси, які допомагають зберегти та виправдати економічну нерівність? Соціальна психологія займає центральне місце у вивченні нерівності, оскільки вона забезпечує основні інструменти для аналізу зв'язків між масштабними структурами нерівності та індивідуальними почуттями, думками та поведінкою. В контексті нерівності на сприйняття та реакцію людей впливає цілий ряд соціально-психологічних процесів, включаючи соціальне порівняння, відносну депривацію, сприйняття справедливості, соціальної ідентичності, відносини влади та ідеологічні позиції. Як формуються наші уявлення про соціальні статуси, класові та гендерні відмінності? Які основні соціально-психологічні процеси, завдяки яким нерівність створюється, відтворюється та чиниться опір у міжособистісній взаємодії?

Рік навчання: 4

Семестр: 7

Кількість кредитів: 4

Форма контролю: залік

Викладач(і): Викладачки: С. М. Оксамитна, А. А. Прохорова

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Увага! Перед записом на цей курс варто прослухати Соціальну структуру суспільства.

Зміст дисципліни: Соціальна нерівність має важливий психологічний вимір: як і чому така нерівність впливає на способи, якими люди думають, відчувають і діють? І що теорія та дослідження можуть сказати нам про психологічні фактори та процеси, які допомагають зберегти та виправдати економічну нерівність? Соціальна психологія займає центральне місце у вивченні нерівності, оскільки вона забезпечує основні інструменти для аналізу зв'язків між масштабними структурами нерівності та індивідуальними почуттями, думками та поведінкою. В контексті нерівності на сприйняття та реакцію людей впливає цілий ряд соціально-психологічних процесів, включаючи соціальне порівняння, відносну депривацію, сприйняття справедливості, соціальної ідентичності, відносини влади та ідеологічні позиції. Як формуються наші уявлення про соціальні статуси, класові та гендерні відмінності? Які основні соціально-психологічні процеси, завдяки яким нерівність створюється, відтворюється та чиниться опір у міжособистісній взаємодії?


Рекомендована література: · Соціальні структури й осодистість. Дослідження Мелвіна Кона і його співпрацівників. К., КМІС, 2017.
· Contemporary Social Psychological Theories. Edited by Peter j. Burke, 2006.
· Handbook of the Social Psychology of Inequality. Jane D. McLeod, Edward J. Lawler, Michael Schwalbe (Editors), 2014.
· The Social Psychology of Inequality. Jetten J. Peters K. (Editors), 2019.



Мова навчання: українська