НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316653

Назва:

Курсова робота з мовознавства



Анотація: Курсова робота є одним із видів наукової роботи, самостійним навчально-науковим дослідженням, яке студент виконує для закріплення, поглиблення й узагальнення знань, одержаних протягом навчання, та їх застосування до комплексного розв'язання конкретного фахового завдання. Якість виконання, науковий рівень змісту курсової роботи, грамотність викладу, вміння студента під час захисту обґрунтувати й довести правомірність своїх міркувань та висновків визначають рівень підготовленості студента до наступного етапу навчання. Виконання курсової роботи має на меті дати студентам навички проведення наукового дослідження, розвинути навички творчої самостійної роботи, допомогти оволодіти загальнонауковими й спеціальними методами сучасних мовознавчих досліджень, сприяти поглибленому вивченню обраної лінгвістичної проблематики. Зокрема, студенти вдосконалять уміння опрацьовувати наукову літературу, збирати, систематизувати та інтерпретувати мовні факти, оперувати лінгвістичною термінологією, опанують технології і прийоми створення та редагування тексту наукового стилю, навички ведення фахової дискусії, навчаться дотримуватися вимог академічної доброчесності

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 2

Семестр:

Кількість кредитів: 3 (90 годин)

Форма контролю: захист курсової роботи

Викладач(і): викладачі кафедри української мови та кафедри загального і слов'янського мовознавства

Результати навчання: ПРН-1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями українською мовою усно й письмово.
ПРН-2: Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
ПРН-3: Організовувати процес написання курсової роботи.
ПРН-4: розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства; мати уявлення про місце мови у структурі національної свідомості, знати способи відображення об'єктивної реальності в мові.
ПРН-5. Уміти налагоджувати контакт з респондентами - представниками різних конфесій, прихильниками відмінних політичних поглядів тощо.
ПРН-6: Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для виконання наукового дослідження і презентації його результатів.
ПРН-7: Розуміти основні проблеми обраного напряму дослідження та підходи до їх розв'язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів.
ПРН-8: Знати й розуміти потрібні для написання курсової роботи відомості про систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію мов (українська та англійська) і вміти застосовувати ці знання під час наукового дослідження.
ПРН-9: Характеризувати діалектні та соціальні різновиди української мови, пояснювати взаємодію літературної та діалектної мови.
ПРН-10: Знати норми української літературної мови.
ПРН-11: Знати принципи, технології і прийоми створення українською мовою тексту наукового стилю.
ПРН-12: Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють у процесі виконання курсової роботи.
ПРН-15: Використовувати українську мову під час інтерв'ювання з метою збору матеріалу для курсової роботи.
ПРН-16: Здійснювати лінгвістичний аналіз текстів різних стилів і жанрів, що є об'єктами, матеріалом дослідження у курсовій роботі.
ПРН-17: Мати навички редагування наукового тексту українською мовою.
ПРН-19: Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення та використовувати їх для написання курсової роботи.
ПРН-20: Мати навички управління комплексними діями або проєктами при написанні курсової роботи та нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
ПРН-21: Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі мовознавства.
ПРН-22: Дотримуватися принципів академічної доброчесності.

Спосіб навчання: консультування аудиторні та дистанційні, самостійна робота

Зміст дисципліни: Вибір теми, затвердження її на кафедрі, визначення наукового керівника. Складання графіка роботи над темою. Збирання матеріалу. Опрацювання літератури. Формування концепції, написання роботи. Урахування зауважень наукового керівника після його ознайомлення з основними положеннями роботи Завершення роботи, її оформлення Подання керівникові (на кафедру). Захист курсової роботи.

Форми та методи навчання: Консультації керівника. Планування етапів роботи, пошук та опрацювання наукової літератури з проблематики дослідження, відбір і систематизація фактичного матеріалу за допомогою новітніх технологій. Виконання дослідження та написання тексту курсової роботи

Методи й критерії оцінювання: Курсова робота та презентація її положень під час захисту. Доповідь не більше, ніж на 10 хвилин виступу. Критерії оцінювання курсової роботи за 100 бальною системою надано у силабусі дисципліни.

Мова навчання: українська