НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316661

Назва:

Курсова робота з літературознавства



Анотація: Одна із форм самостійного науково-дослідницького пошуку, яка виявляє знання студентів із фахових дисциплін і рівень загальногуманітарної підготовки, здатність до самостійного мислення, вміння робити глибокий літературознавчий аналіз художніх творів, узагальнення і висновки. Робота має відзначатися належним теоретичним рівнем, концептуальністю, глибоким осмисленням означених проблем, вмотивованим використанням методологічної і науково-критичної літератури.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: ІІІ

Семестр:

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин - 90)

Форма контролю: теза

Викладач(і): викладачі кафедри

Результати навчання: ПРН-1. Вільно спілкуватися з теми курсового дослідження, представляти його результати як із фахівцями, так і нефахівцями українською мовою усно й письмово.
ПРН-2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати матеріал з теми курсової роботи.
ПРН-3. Організовувати процес підготовки і написання курсової роботи.
ПРН-4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства, які відбиті в текстах світового і українського письменства.
ПРН-5. Уміти толеарантно і обгрунтовано представити свою фахову позицію щодо досліджуваних проблем.
ПРН-6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для підготовки, написання і захисту свого курсового проєкту.
ПРН-7. Розуміти структуру та специфіку філологічної науки з її поділом на мовознавчу та літературознавчу складові, основні проблеми філології та підходи до їх розв'язання із застосуванням релевантних методів та інноваційних підходів.
ПРН-10. Знати норми української літературної мови i вміти їх застосовувати під час написання курсової роботи та представлення її результатів.
ПРН-11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових наукових текстів різних жанрів і стилів українською мовою.
ПРН-13. Знати й розуміти систему та загальні властивості літератури як мистецтва слова, основні етапи та закономірності історичного розвитку української та світової літератури, жанрово-стильові особливості в різних національних літературах; визначати їхнє місце в літературному процесі.
ПРН-14. Аналізувати та інтерпретувати тексти української та світової літератури, усної народної творчості, послуговуючись основними поняттями і термінами сучасного літературознавства, розуміючи основні тенденції та досягнення шкіл і напрямів літературознавства від Античності до сьогодення в контексті світової та української філософсько-естетичної думки.
ПРН-17. Мати навички редагування текстів різних стилів і жанрів.
ПРН-18. Знати й розуміти основні поняття й концепції теорії літератури та літературної компаративістики, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
ПРН-20. Мати навички презентації результатів свого наукового дослідження та ведення дискусії під час захисту курсової роботи.
ПРН-21. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології.
ПРН-22 Дотримуватися принципів академічної доброчесності.


Спосіб навчання: аудиторний і позааудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: - Вступ до літературознавства; - Теорія літератури; - Українська література - 1, 2, 3; - Світова література - 1, 2, 3; - Фольклористика; - Дослідницька практика

Зміст дисципліни: Праця над курсовим завданням передбачає такі етапи: - вибір теми; - погодження її з науковим керівником (якщо тема не входить до переліку запропонованих кафедрою); - збирання бібліографічних відомостей; - опрацювання науково-критичної літератури та художніх текстів; - складання плану; - ознайомлення наукового керівника з текстом курсової роботи і врахування його зауважень; - остаточне оформлення курсової роботи і передача її на відгук науковому керівникові; - захист курсової роботи на засіданні кафедри. Студентові надається право обрати тему курсової роботи з переліку, запропонованого кафедрою, а також обрати власну тему, що відповідає його нахилам та інтересам, узгоджену з керівником. Тему курсової роботи закріплює за студентом, на підставі його особистої заяви, кафедра, яка забезпечує наукове керівництво. Офіційно теми закріплюються за студентами ОП "Мова, література, компаративістика" в 5 семестрі, захист відбувається у 6д семестрі.


Рекомендована література: Силабус з дисципліни "Курсова робота", праці з теорії та історії літератури, художні тексти, методологічні праці.
-Білуха М. T. Основи наукових досліджень / М.Т. Білуха. - К.: Вища шк., 1997. - 271 с.
- Еко У. Як написати дипломну роботу: Гуманітарні науки / пер. за ред. О. Глотова. Тернопіль: Мандрівець, 2007. - 224 с.
- Зелінська Н. В. Теоретичні засади роботи редактора над літературною формою. - К., 1989.
- Зелінська Н. В. Наукове книговидання в Україні: історія та сучасний стан. - Львів, 2002.
- Іванченко Р. Г. Літературне редагування. - К. : Вища школа, 1982, - 248 с.
- Ковалів Ю. Абетка дисертанта: Методологічні принципи написання дисертації. - К. "Твімінтер", 2009. - 459 с.
- Коваль А. П. Науковий стиль сучасної української мови / А.П. Коваль. - К., 1970.
- Коршунов О.П. Библиография: теория, методология, методика. - К., 1986.- 285с.
- Крымский С. Б. Научное знание и принципы его трансформации. - К., 1974.- 208с.
- Рюс Ж. Поступ сучасних ідей / Ж.Рюс. - К. : Основи, 1999. - 669 с.
- Слово. Знак. Дискурс. Антологія світової літературно-критичної думки / за ред. М. Зубрицької -Львів, 1996.




Форми та методи навчання: консультації, самостійна робот, азахист

Методи й критерії оцінювання: Максимальна кількість балів - 100

Мова навчання: українська