Код: 316841Назва:
Моделювання та управління фінансовими активами
Анотація: У сучасному світі відбувається стале зростання кількості інвестиційних фондів та компаній з управління активами, а також підвищується й сукупна вартість активів, що перебуває в їхньому управлінні. Тому знання, уміння та навички щодо управління фінансовими активами є затребуваними в практиці фінансових ринків, а вивчення цієї дисципліни надає фахові компетентності у сфері фінансів та банківської справи. Актуальність та практичне спрямування цього курсу також підтверджується тим, що складові цієї дисципліни входять до професійних сертифікаційних програм підготовки фахівців з питань фондового ринку, експертів-оцінювачів бізнесу тощо.
Метою дисципліни є формування знань майбутніх фахівців-фінансистів про аналіз, моделювання та управління активами на фінансових ринках, а також, вмінь та навичок щодо застосування цих знань у роботі на фінансовому ринку у режимі реального часу.
Завдання дисципліни полягає у вивченні та опануванні студентами основних понять, методів та моделей кількісного аналізу інструментів фінансового ринку та оцінювання ефективності управління активами.Тип дисципліни: вибірковаРік навчання: ІСеместр: осіннійКількість кредитів: 5(загальна кількість годин - 150 год.; аудиторні години -48 год.; лекції - 26 год.; семінарські заняття - 22 год.; самостійна робота - 102 год.)Форма контролю: залікВикладач(і): Долінський Л.Б., д-р е.н., професорРезультати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен: - знати теоретичні основи фінансової діяльності держави та її інституцій; - розуміти правила прийняття загальнодержавних рішень; - вміти аналізувати витрати на утримання бюрократії, ефективність діяльності державного сектору, фінансові проблеми екологічної політики, ефективність процесів бюджетного перерозподілу та інші.Спосіб навчання: аудиторнийНеобхідні обовязкові попередні й супутні модулі: "Гроші та кредит", "Фінанси підприємств", "Фінансовий аналіз", "Фінансовий ринок", "Страхування", "Фінансова діяльність суб'єктів господарювання", " Мікроекономіка"Зміст дисципліни: Курс спрямований на комплексне дослідження державних фінансів, що спирається на інституціональне вчення про фінансову науку та основи економіки добробуту в демократичному суспільстві, ознайомлення студентів з тим, як побудовані та функціонують державні фінанси демократичного суспільства та з сучасними економічними інструментами аналізу різних методів державної політики щодо виправлення ситуації з неспроможністю ринку.Рекомендована література: 1. Великоіваненко Г.І., Долінський Л.Б., Стрельченко І.І. Аналіз, моделювання та управління фінансовими інвестиціями:навч. посібник - К.: ЕНЕУ, 2016. -465 с. 2. Долінський Л.Б. Кредитно-інвестиційна діяльність банківських установ: теорія, методологія, практика: монографія - Чернігів: ЧНТУ, 2019. - 390с.3. Фінансовий ринок: підручник: у 2-х т./ КОваленко Ю.М., Ковернінська Ю.В., Онишко С.В., Кужелєв М.О. та ін.; кер. авт. кол. і наук. ред. Ю.М. Коваленко, Ірпінь: Університет ДФУ України, 2018.4. Закон України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" від 19.06.2020 №738-ІХ5. Закон України "Про оцінку майна, майнлвих прав та професійну оціночну діяльність в Україні" №2658-ІІІ від 12.07.2001 р.Інформаційні ресурси:1. Українська асоціація інвестиційного бізнесу2. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку3. Офіційний сайт Верховної ради України, база "все законодавство України", zakon.rada.gov.ua4. Офіційний сайт НБУ bank.gov.ua5. Офіційний сайт Мінфіну України minfin.gov.ua Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (виступи на семінарах, контрольні роботи, вправи та творче завдання);
підсумковий контроль - 30 балів (письмовий залік).Мова навчання: українська