НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316841

Назва:

Моделювання та управління фінансовими активами



Анотація: У сучасному світі відбувається стале зростання кількості інвестиційних фондів та компаній з управління активами, а також підвищується й сукупна вартість активів, що перебуває в їхньому управлінні. Тому знання, уміння та навички щодо управління фінансовими активами є затребуваними в практиці фінансових ринків, а вивчення цієї дисципліни надає фахові компетентності у сфері фінансів та банківської справи. Актуальність та практичне спрямування цього курсу також підтверджується тим, що складові цієї дисципліни входять до професійних сертифікаційних програм підготовки фахівців з питань фондового ринку, експертів-оцінювачів бізнесу тощо. Метою дисципліни є формування знань майбутніх фахівців-фінансистів про аналіз, моделювання та управління активами на фінансових ринках, а також, вмінь та навичок щодо застосування цих знань у роботі на фінансовому ринку у режимі реального часу. Завдання дисципліни полягає у вивченні та опануванні студентами основних понять, методів та моделей кількісного аналізу інструментів фінансового ринку та оцінювання ефективності управління активами.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: І

Семестр: осінній

Кількість кредитів: 5(загальна кількість годин - 150 год.; аудиторні години -48 год.; лекції - 26 год.; семінарські заняття - 22 год.; самостійна робота - 102 год.)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Долінський Л.Б., д-р е.н., професор

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
- знати теоретичні основи фінансової діяльності держави та її інституцій;
- розуміти правила прийняття загальнодержавних рішень;
- вміти аналізувати витрати на утримання бюрократії, ефективність діяльності державного сектору, фінансові проблеми екологічної політики, ефективність процесів бюджетного перерозподілу та інші.


Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: "Гроші та кредит", "Фінанси підприємств", "Фінансовий аналіз", "Фінансовий ринок", "Страхування", "Фінансова діяльність суб'єктів господарювання", " Мікроекономіка"

Зміст дисципліни: Курс спрямований на комплексне дослідження державних фінансів, що спирається на інституціональне вчення про фінансову науку та основи економіки добробуту в демократичному суспільстві, ознайомлення студентів з тим, як побудовані та функціонують державні фінанси демократичного суспільства та з сучасними економічними інструментами аналізу різних методів державної політики щодо виправлення ситуації з неспроможністю ринку.


Рекомендована література: 1. Великоіваненко Г.І., Долінський Л.Б., Стрельченко І.І. Аналіз, моделювання та управління фінансовими інвестиціями:навч. посібник - К.: ЕНЕУ, 2016. -465 с.
2. Долінський Л.Б. Кредитно-інвестиційна діяльність банківських установ: теорія, методологія, практика: монографія - Чернігів: ЧНТУ, 2019. - 390с.
3. Фінансовий ринок: підручник: у 2-х т./ КОваленко Ю.М., Ковернінська Ю.В., Онишко С.В., Кужелєв М.О. та ін.; кер. авт. кол. і наук. ред. Ю.М. Коваленко, Ірпінь: Університет ДФУ України, 2018.
4. Закон України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" від 19.06.2020 №738-ІХ
5. Закон України "Про оцінку майна, майнлвих прав та професійну оціночну діяльність в Україні" №2658-ІІІ від 12.07.2001 р.
Інформаційні ресурси:
1. Українська асоціація інвестиційного бізнесу
2. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
3. Офіційний сайт Верховної ради України, база "все законодавство України", zakon.rada.gov.ua
4. Офіційний сайт НБУ bank.gov.ua
5. Офіційний сайт Мінфіну України minfin.gov.ua




Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (виступи на семінарах, контрольні роботи, вправи та творче завдання); підсумковий контроль - 30 балів (письмовий залік).

Мова навчання: українська