НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316858

Назва:

Хімія і фізико-хімія високомолекулярних сполук



Анотація: "Хімія і фізико-хімія високомолекулярних сполук" є обов'язковою дисципліною для студентів спеціальності "Хімія", викладається студентам 3 р.н в 6 та 6д семестрах. Викладання даного курсу базується на знаннях, отриманих студентами при вивченні основ університетських курсів загальної, органічної, колоїдної та фізичної хімії, а також загальної фізики та вищої математики. Послідовність вивчення навчального матеріалу в курсі є традиційною: спочатку студентами засвоюються основні поняття про мономери і олігомери, ступінь полімеризації та молекулярну вагу полімеру а потім вивчаються основні методи синтезу полімерів - радикальна та йонна полімеризація, поліконденсація, полімераналогічні перетворення; технології переробки полімерів; особлива увага приділена вивченню фізико - хімії полімерів - детально вивчаються фізичні стани полімерів та їх механічні властивості; розчини полімерів та надмолекулярна організація високомолекулярних сполук. Викладання курсу передбачає, що ряд питань з хімії і фізико - хімії високомолекулярних сполук вивчатиметься студентами як бакалаврату так і магістеріуму в рамках інших дисциплін та спецкурсів (колоїдна хімія, розчини полімерів, синтетичні мембрани, методи синтезу і модифікування мембранних матеріалів, полімери біомедичного призначення, фармацевтична хімія, нанокомпозитні полімери та мембрани).

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 3

Семестр: 6, 6д

Кількість кредитів: 8

Форма контролю: екзамен

Викладач(і): доцент, к.н. Побігай Г.А.

Результати навчання: У результаті вивчення курсу студенти засвоять основні поняття сучасної теорії хімічної будови високомолекулярних речовин, їх реакційної здатності, промислових і лабораторних методів синтезу і властивостей основних класів високомолекулярних сполук, їх взаємних перетворень і використання, найважливіших представників в галузях науки і техніки, і в побуті; навчити студентів правил роботи в хімічній лабораторії, техніки безпеки; отримають практичні навички щодо синтезу, виділення, вивчення властивостей і встановлення будови деяких високомолекулярних сполук, зможуть кваліфіковано обробляти отримані експериментальні дані та робити висновки щодо отриманих результатів, користуватись довідковою літературою, а також застосовувати набуті знання при підготовці розрахункових робіт та реферативних робіт з огляду літератури.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Загальна хімія, органічна хімія, колоїдна хімія, фізична хімія

Зміст дисципліни: Розглядаються основні методи синтезу полімерів - радикальна та йонна полімеризація, поліконденсація, полімераналогічні перетворення; технології переробки полімерів; фізичні стани полімерів та їх механічні властивості; розчини полімерів; надмолекулярна організація полімерів.


Рекомендована література: 1. Солодка Л. М., Бурбан А. Ф., Побігай Г.А. Хімія та фізико-хімія високомолекулярних сполук. Навч. посібник. - К.: Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2014. - 122с. -http://www.ekmair.ukma.kiev.ua/handle/123456789/3423 .
2. Гетьманчук Ю.П. Полімерна хімія. Радикальна полімеризація (Ч. І). - К.: ВЦ "Київ.ун-т", 1999. - 144 с.
3. Гетьманчук Ю.П. Полімерна хімія. Йонна полімеризація (Ч. ІІ). - К.: ВЦ "Київ.ун-т", 2000. - 158 с.
4. Гетьманчук Ю.П., Братичак М.М. Хімія та технологія полімерів. - Л.: ВЦ "Бескид Біт", 2006. - 496 с.
5. Гетьманчук Ю.П., Братичак М.М. Хімія високомолекулярних сполук. - Л.: Львівська політехніка, 2008. - 460 с.
6. Усков І.О., Єременко Б.В., Пелішенко С.С., Нижник В.В. Колоїдна хімія з основами фізико-хімії високомолекулярних сполук. - К.: КДУ, 1988 - 124 с.


Форми та методи навчання: лекції (42 год.), практично-лабораторні заняття (42 год.), самостійна робота (156 год.)

Методи й критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: робота в VI семестрі - 65 балів; екзамен - 35 балів; робота в VIд семестрі - 60 балів; екзамен - 40 балів

Мова навчання: українська