НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 316872

Назва:

Електрохімія



Анотація: Електрохімія - це розділ фізичної хімії, в якому вивчають закономірності пов'язані з взаємним перетворенням хімічної та електричної форм енергій. Основним предметом електрохімії є процеси, що відбуваються на електродах при проходженні струму крізь розчини. При цьому виділяють термодинаміку електродних процесів і кінетику електродних процесів, що вивчає перебіг їх у часі. Електрохімія має велике теоретичне і практичне значення. Багато питань, що розглядаються в даному курсі є основою цілого ряду фізико-хімічних методів досліджень, основаних на електрохімічних вимірюваннях. Ці методи широко використовуються в аналітичній техніці втому числі і в фармацевтичному аналізі. Такі методи як визначення рН, потенціометричне титрування, електрофорез включені у фармакопею. Потенціометрія, амперометрія, кондуктометрія застосовуються в наукових дослідженнях, а також для контролю за ходом технологічних процесів, конструювання хімічних джерел струму. Вивчення електрохімії має велике значення для розуміння механізмів перетворення енергії, переносу електронів, йонів в живих організмах тощо. Електрохімія вносить суттєвий вклад у вирішення проблеми навколишнього середовища, хімічні джерела струму, електрохімічні способи утилізації відходів, очистку води та ґрунту.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 3

Семестр:

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): доцент, к.т.н. Коновалова В.В.

Результати навчання: В результаті вивчення навчальної дисципліни "Електрохімія" студент повинен
знати: термодинамічні основи теорії міжіонної взаємодії (коефіцієнт активності) у розчинах, електропровідність у водних та неводних розчинах, механізми утворення електрорушійних сил та природу електродного потенціалу, механізм та швидкість електродної реакції.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Загальна та неорганічна хімія, загальна фізика та вища математика

Зміст дисципліни: Вивчаються основні явища та закони електрохімії, хімічні джерела електричної енергії, термодинамика електрохімічних процесів, електродні потенціали, теорії електролітичної дисоціації та електропровідність електролітів.


Рекомендована література: Основна

5. Лебідь В.І. Фізична хімія. -Харків: Фоліо, 2008, 478 с..
6. Чумак В.Л., Іванов С.В. Фізична хіміяю - К.: Книжкове видавництво НАУ, 2007. - 648 с.
7. Картель М., Лобанів В., Гороховатська М. Курс фізичної хімії (лекції, лабораторний практикум та задачі). -К.: ТОВ "НВП "Інтерсервіс", 2011, 386 с.
8. Яцимірський В.К. Фізична хімія. - К.: Перун, 2007 - 512 с.

Додаткова

4. Краткий справочник физико-химических величин/ под ред. А.А. Равделя и А.М. Пономаревой. - Л.: Химия, 1983. - 232 с.
5. О. В. Кислова, І. С. Макєєва. ОСНОВИ ЕЛЕКТРОХІМІЇ, Навчальний посібник К.: КНУТД, 2017

Web-ресурси
Distedu.-Режим оступа: https://distedu.ukma.edu.ua/course/view.php?id=491



Форми та методи навчання: лекції (12 год.), практично-лабораторні заняття (24 год.), самостійна робота (54 год.)

Методи й критерії оцінювання: Рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: робота в семестрі - 50 балів; розрахункова робота - 10 бали; екзамен - 40 балів

Мова навчання: українська