Код: 317089Назва:
Поведінкова економіка як метод дослідження корупції
Анотація: Thiscourseintroducesstudentsto a growingfieldofbehavioraleconomicswith a viewof (anti-)corruption, whichusesinsightsfrompsychologyandexperimentaldatatoimproveeconomicmodelsofbehaviortodevelopeffectiveanti-corruptionpolicies. Ourgoalistounderstandhowpredictionsofeconomicmodelschangewhenweincorporatephenomenasuchasaltruism, lossaversion, andself-controlproblemsinthecontextof (anti-)corruption. Wewillcollectdatafromclassroomexperimentsandwilltrytoexplaintheobservedbehaviorusingbothstandardandbehavioralmodels. Althoughwewillquestionsomeassumptionsofstandardeconomicmodels, wewillnotcastawaythefundamentaltoolsandtechniquesofmainstreameconomics. Wewillcontinuetorelyonindividual-based, utility-drivenmodels, mathematicalformalizationofassumptions, andtheoriesthatcanbetestedwithdata.
Поведінкова економіка є новим підходом до вивчення економічної поведінки та прийняття рішень і може допомогти в розумінні того, як люди беруть участь у корупційних схемах та як їх можна запобігти.
Студенти ознайомляться з основними поняттями та методами поведінкової економіки та їх застосуванням у дослідженні корупції. Вони також дізнаються про різні типи корупції та їхні наслідки для економіки та суспільства.
Курс включає в себе вивчення поведінкових експериментів, які дозволяють досліджувати різні сценарії економічної поведінки та прийняття рішень в умовах корупції. Студенти також досліджують ефективність різних політик та програм, спрямованих на боротьбу з корупцією, за допомогою поведінкової економіки.
Після завершення курсу студенти зможуть оцінити ефективність корупційних політик та програм, а також розробляти нові стратегії для боротьби з корупцією. Вони також зможуть застосувати поведінкову економіку для дослідження інших соціально-економічних проблем та прийняття ефективних рішень в цій галузі.
Тип дисципліни: вибірковаРік навчання: 2Семестр: 4Кількість кредитів: 3 ЄКТСФорма контролю: залікВикладач(і): Чабанна М.В. доц.доктор політичних наукРезультати навчання: Atthecompletionofthecourse, youwill: learnto: Z (1) articulatethepredictionsofstandardeconomicmodels; Z (2) writedownandsolvealternativemodelsthatexplainactualbehaviorofrealeconomicagents; Z (3) applyappropriatebehavioralmodelstorealworldsituationsanddiscusspolicyimplicationsinthefieldofanti-corruption, Z (4) analyzeindividualsbehaviorandeconomicdatainordertodesignmoreeffectiveanti-corruptionpolicies; Z (5) explainandinterprettheprinciplesunderlyingdecision-makingandcomparethenudgingapproachtoothermethodsofbehaviorchange; Z (6) learnhowtocritique, designandinterprettheresultsofexperiments; Z (7) designnudgesanddecision-toolstohelppeoplemakebetterdecisions; Z (8) conductexperimentsinthesphereofeconomicsand (anti-)corruption.Спосіб навчання: аудиторнеЗміст дисципліни: Thiscourseintroducesstudentsto a growingfieldofbehavioraleconomicswith a viewof (anti-)corruption, whichusesinsightsfrompsychologyandexperimentaldatatoimproveeconomicmodelsofbehaviortodevelopeffectiveanti-corruptionpolicies. Ourgoalistounderstandhowpredictionsofeconomicmodelschangewhenweincorporatephenomenasuchasaltruism, lossaversion, andself-controlproblemsinthecontextof (anti-)corruption. Wewillcollectdatafromclassroomexperimentsandwilltrytoexplaintheobservedbehaviorusingbothstandardandbehavioralmodels. Althoughwewillquestionsomeassumptionsofstandardeconomicmodels, wewillnotcastawaythefundamentaltoolsandtechniquesofmainstreameconomics. Wewillcontinuetorelyonindividual-based, utility-drivenmodels, mathematicalformalizationofassumptions, andtheoriesthatcanbetestedwithdata.Форми та методи навчання: лекції , семінарська, самостійна роботаМетоди й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до "Положення про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в НаУКМА"Мова навчання: Англійська