НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 317347

Назва:

Електронна охорона здоров`я



Анотація: Метою курсу є сприяння формуванню у студентів системних знань та вмінь управління електронною охороною здоров'я в Україні та різних країнах світу, включаючи розвиток пріоритетних напрямків цифровізації у сфері громадського здоров'я, основ науково-практичного управління цифровими та економічними процесами, цифровізацією на макро- та мікрорівнях. Основне завдання курсу є ознайомлення студентів з організацією електронної охорони здоров'я, сучасними принципами та підходами до управління. Окрему увагу приділено менеджменту цифрових проєктів та продуктів у сфері охорони здоров'я.

Тип дисципліни: Професійно-орієнтована

Рік навчання: ІІ

Семестр: осінь

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин - 90; аудиторні години - 30; самостійна робота - 60)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Александренко Гліб Дмитрович

Результати навчання: - Здатність визначати зміст поняття "Електрона охорона здоров'я", складові, рівні організації та роль у сфері охорони здоров'я.
- Здатність оцінювати існуючі підходи, стратегій, проєкти та окремі інтервенції у сфері електронної охорони здоров'я спрямовані на збереження та зміцнення здоров'я населення.
- Здатність аналізувати та прогнозувати тенденції розвитку електронної охорони здоров'я.
- Здатність застосовувати основні методи, стратегії та підходи управління у сфері електронної охорони здоров'я.
- Здатність аналізувати, відтворювати, інтерпретувати та використовувати в практичній, науково-дослідницькій та освітній діяльності знання сучасного стану проблем та досягнень в галузі електронної охорони здоров'я.
- Здатність розробляти та управляти проєктами у сфері електронної охорони здоров'я, формулювати мету, зміст, план, визначати основних стейкхолдерів і цільову аудиторію, застосовувати основні поняття та концепції охорони здоров'я при плануванні, запуску та управлінні проєктами.
- Здатність до науково-професійного, світоглядного та загальнокультурного саморозвитку і самовдосконалення.
- Здатність до різнобічного пошуку, самостійного аналізу та систематизації інформації з використанням сучасних інформаційних джерел.


Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: курс "Системи охорони здоров`я"

Зміст дисципліни: 1. Електрона охорона здоров'я, складові, поняття та сутність; 2. Організація електронної охорони здоров'я на різних рівнях, в Україні та закордоном; 3. Аналіз сучасних стратегій та напрямків розвитку електронної охорони здоров'я; 4. Сучасні методи управління в електронній охороні здоров'я; 5. Планування цифрових проєктів та продуктів в охороні здоров'я; 6. Підготовка, презентація та захист власного проєкту.


Рекомендована література: Рекомендована література та посилання:
Електронна система охорони здоров'я в Україні [Електронний ресурс] // E-health - Режим доступу до ресурсу: https://ehealth.gov.ua/.
ДП "Електронне здоров'я" [Електронний ресурс] // eZdorovya - Режим доступу до ресурсу: https://ezdorovya.ua/.
What is Digital Health? [Електронний ресурс] // U.S. Food and Drug Administration - Режим доступу до ресурсу: https://www.fda.gov/medical-devices/digital-health-center-excellence/what-digital-health.
Global strategy on digital health 2020-2025 [Електронний ресурс] // WHO. - 2021. - Режим доступу до ресурсу: https://www.who.int/publications/i/item/9789240020924.
Digital health technology Global case studies of health care transformation [Електронний ресурс] // Deloitte. - 2019. - Режим доступу до ресурсу: https://www2.deloitte.com/us/en/insights/industry/health-care/digital-health-technology.html.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (участь у дискусіях, виконання завдань самостійної роботи); підсумковий контроль - 30 балів (презентація проєкту).

Мова навчання: українська