НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 317374

Назва:

Здоров`я матері та дитини



Анотація: Навчальна дисципліна є вибірковою, розроблена таким чином, щоб студенти могли орієнтуватися у базових термінах і поняттях, які стосуються здоров'я матері і дитини, що ґрунтуються на загальновизнаних міжнародних підходах до охорони материнства та дитинства, знати особливості організаційних та правових засад функціонування сфери охорони здоров'я матерів та дітей на національному, регіональному та місцевому рівнях та громад, оцінювати, інтерпретувати, порівнювати та прогнозувати основні показники здоров'я матерів та дітей, визначати пріоритети і проводити оцінку потреб щодо їхнього здоров'я, розробляти варіанти стратегій, політик та визначати окремі інтервенції, спрямовані на збереження та зміцнення здоров'я матерів і дітей, оцінювати їх ефективність, та пропонувати заходи щодо підвищення ефективності використання наявних коштів, аналізувати вплив різних детермінант на здоров'я цих категорій населення та обґрунтовувати відповідні заходи з їх попередження, розробляти проекти надання послуг громадського здоров'я та профілактики (первинної, вторинної та третинної) захворювань, промоції здоров'я, та забезпечувати їх реалізацію, орієнтуватися щодо розробки заходи з адвокації, комунікації та соціальної мобілізації для матерів і дітей, презентувати результати досліджень у цій сфері на різних заходах наукової комунікації (конференції, круглі столи, дискусії, наукові публікації).

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: весняний

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин - 90; аудиторні години - 30; самостійна робота - 60)

Форма контролю: залік

Результати навчання: В рамках викладання даної дисципліни передбачається набуття студентами таких загальних компетентностей як абстрактне мислення та аналіз, оволодіння сучасними знаннями, використання інформаційних і комунікаційних технологій, співпраця в міжнародному контексті, розробка та управління проектами, прийняття обґрунтованих рішень у досліджуваній сфері, застосування знання у практичних ситуаціях в сфері материнства та дитинства.

Спосіб навчання: аудиторне

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: -

Зміст дисципліни: формування у студентів теоретичних основ та практичних навичок у сфері збереження здоров'я жінок та дітей на державному, регіональному, місцевому рівнях та громад


Рекомендована література: ОСНОВНА:
1. Gender and Health. WHO. 2018/ [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
http://www.who.int/en/news-room/fact-sheets/detail/gender
2. The Global Strategy for Women's, Children's and Adolescent's Health (2016-2030)/ Every Woman Every Child. 2019. [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
http://globalstrategy.everywomaneverychild.org/pdf/EWEC_globalstrategyreport_200915_FINAL_WEB.pdf
3. Global Health Observatory data repository. Maternal and reproductive health. WHO.. [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
http://apps.who.int/gho/data/node.main.530?lang=en
4. Global Health Observatory data repository. Child health. WHO.. [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
http://apps.who.int/gho/data/node.main.CHILDHEALTH?lang=en
5. Global Health Observatory data repository. Child mortality. WHO. [Електронний ресурс].
6. Global causes of maternal death: a WHO systematic analysis. Say L., Chou D., Gemmill A. et al. // Lancet. Glob. Health 2014; 2: e 323-33. [Електронний ресурс] . Режим доступу:
https://www.thelancet.com/action/showPdf?pii=S2214-109X%2814%2970227-X


ДОДАТКОВА:
Implementation guidance: protecting, promoting and supporting breastfeeding in facilities providing maternity and newborn services - the revised Baby-friendly Hospital Initiative (2018) World Health Organization.
Recommended Immunization Schedule for Children and Adolescents Aged 18 Years or Younger, UNITED STATES (2018). [Електронний ресурс]. - Режим доступу:
https://www.cdc.gov/vaccines/schedules/downloads/child/0-18yrs-child-combined-schedule.pdf
United Nations: http://www.un.org/
World Health Organization: http://www.who.int/
The United Nations Children's Fund: https://www.unicef.org/
European Paediatric Association/Union of National European Paediatric Societies and Associations: http://www.epa-unepsa.org/
ESPAD Database
The Health Behaviour in School-aged Children (HBSC)


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (участь у семінарських заняттях, виконання завдань самостійної роботи); підсумковий контроль - 30 балів (залік).

Мова навчання: українська