НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 317604

Назва:

Чистий код та чиста архітектура



Анотація: Курс охоплює окремі аспекти написання "чистого коду". Зокрема розглядається концепція чистого коду та чому це важливо для успіху будь-якого програмного проекту. Також в курсі розглядаються докладні приклади чистого коду, що охоплюють такі теми, як іменування, функції, об’єкти та структури даних. Крім того частина курсу присвячена процесу написання чистого коду, а також зокрема тестуванню, рефакторингу та співпраці в команді. Метою і завданням навчальної дисципліни є вивчення основних принципів розробки програм з ввикористанням підходу "чистого коду", знайомство з основними паттернами для проектування "чистої архітектури ".

Тип дисципліни: Вибіркова

Рік навчання: 1

Семестр: літній

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин – 90; лекції 20 практичні заняття – 10 годин; самостійна робота – 60 години)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Борозенний С.О.

Результати навчання: : в результаті проходження навчального курсу студенти повинні:

знати:

основні підходи до написання "чистого коду"

основні підходи до проектування "чистої архітектури "

основні підходи до рефакторингу коду

вміти:

проектувати "чисту архітектуру"

писати хороший код

перетворити поганий код у хороший

Спосіб навчання: Аудиторний, дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: немає

Зміст дисципліни: Курс охоплює окремі аспекти написання "чистого коду". Зокрема розглядається концепція чистого коду та чому це важливо для успіху будь-якого програмного проекту. Також в курсі розглядаються докладні приклади чистого коду, що охоплюють такі теми, як іменування, функції, об’єкти та структури даних. Крім того частина курсу присвячена процесу написання чистого коду, а також зокрема тестуванню, рефакторингу та співпраці в команді. Метою і завданням навчальної дисципліни є вивчення основних принципів розробки програм з ввикористанням підходу "чистого коду", знайомство з основними паттернами для проектування "чистої архітектури ".


Рекомендована література: 1. Чистий код. Роберт С. Мартін. Видавництво: Фабула, 2019р. – 368 с.

2. https://refactoring.guru/

Форми та методи навчання: лекційні заняття, практичні заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Задовільне опанування курсу (допуск до заліку) досягається через виконання лабораторних робіт, роботу на практичних заняттях. Очікується, що за роботу в триместрі (на практичних) студент може отримати 70 балів рейтингу. На заліку можна отримати решту – 30 балів рейтингу. Система контролю знань та умови складання заліку. Робота студентів з дисципліни оцінюється за модульно-рейтинговою системою. Матеріал дисципліни викладається в одному модулі. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота в семестрі оцінюється згідно умов визначення навчального рейтингу Підсумковий контроль проводиться у формі заліку – 40 балів. За результатами семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як накопичення оцінок за тестові контрльні роботи у семестрі та оцінки на заліку. Максимальна підсумкова оцінка 100 = 30 + 30 + 10 + 30. Студент допускається до складання заліку за умови виконання положення про навчаня в НаУКМА (відвідуваність), та якщо кількість набраних ним балів за роботу в семестрі становить не менше 30 балів. Пропущені заняття без поважних причин мають бути відпрацьовані додатково. Залік вважається не зданим, якщо сумарна кількість балів з дисципліни складає менше 60 балів. Студент може отримати індивідуальний графік опанування курсу за узгодження із викладачем. Студент може отримати індивідуальний графік опанування курсу за узгодження із викладачем.

Мова навчання: українська