НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 317609

Назва:

Архітектура інформаційних систем



Анотація: Курс передбачає набуття теоретичних і практичних знань в одній з перспективних інтелектуальних комп'ютерних технологій розподіленого штучного інтелекту, що віднедавна носить назву багатоагентні інтелектуальні системи. У ході навчання студенти ознайомляться з основними поняттями архітектури агентів, мовами агентних систем, агентними платформами, а також із поняттями мобільності обчислень. У практичному плані студенти отримають змогу власноручно конструювати програмних агентів для застосування в різних галузях сучасних інформаційних технологій (софтботи для інформаційного пошуку, персональні асистенти, керування електронною поштою, мобільні агенти, планування нарад і зустрічей тощо).

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: І

Семестр: осінній

Кількість кредитів: 5,0 (загальна кількість годин - 150 год.; лекції - 30 год.; практичні заняття - 20 год.; самостійна робота - 100 год.)

Форма контролю: екзамен

Викладач(і): Гороховський С.С., к.ф.м.н., доц.

Результати навчання: Завдання дисципліни - вивчення побудови і функціонування інформаційних технологій та інформаційних систем на підприємствах, нормативної бази, сучасних підходів до їх проектування і впровадження


Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Курс спирається на цикл дисциплін, що викладаються на бакалавраті: «Основи комп`ютерних алгоритмів», «Алгоритми і структури даних». Він є необхідною та обов’язковою основою для вивчення подальших фахових дисциплін.

Зміст дисципліни: Вивчення популярних каркасів для опису й проектування архітектури інформаційних систем, формування у студентів необхідної системи знань з принципів побудови сучасних інформаційних систем, їх архітектури, а також формування навичок володіння моделями і засобами розробки архітектури інформаційних систем, формування системи теоретичних і практичних знань з основ створення та функціонування комп'ютерних інформаційних систем і технологій в управлінні підприємствами та бізнес-процесами. системи відносно різних предметних областей, компоненти такої системи, архітектурі підходи до побудови інформаційної системи, різні фази створення архітектури.


Рекомендована література: 1 Стандарт вищої освіти України другого (магістерського) рівня галузі знань 12 Інформаційні технології, спеціальність 122 Комп’ютерні науки. Затверджено та введено в дію наказом Міністерства освіти і науки України від 28.04.2022 р. № 393
2 . Математичне забезпечення інформаційно-керуючих систем : підручник / А.М. Гуржій, З.В. Дудар, В.М. Левикін, Б.В. Шамша. - Х. : Компанія СМІТ, Харків, 2006. - 445 с.
3 A Conceptual Framework for Analysing Enterprise Engineering Methodologies.pdf
4 A Practice-Proven Reference Architecture for Model-Based Collaborative Information Systems.pdf
5 Agent-based Information Processing System Architecture.pdf
6 ArchiMate-Cookbook.pdf
7 Architecture Principles The Cornerstones of Enterprise Architecture.pdf
8 Blockchain Technologies in Enterprise Modeling and Enterprise Information Systems.pdf
9 Dragon1 Framework.pdf
10 Ebook the practice of enterprise architecture (1).pdf
11 Enterprise Architecture for Global Companies in a Digital IT Era_ Adaptive Integrated Digital Architecture Framework (AIDAF).pdf
12 Martin_Chistyy-kod.527097.pdf
13 Paradigms_Of_Information_System_Design.pdf
14 Software_Requirements_3rd_Edition_booksfree.org_.pdf
15 The impact of enterprise architecture management on information systems architecture complexity.pdf


Форми та методи навчання: лекції, практичні заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 60 балів (опитування, практичні заняття, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 40 балів (екзамен)

Мова навчання: українська