Код: 317760Назва:
Вироблення доказової комунікаційної політики: Економіка для доказової політики
Анотація: Синтезуються неокласичний та інституціональний підходи до дослідження економіки, інститутів і суспільної політики, аналізується ринковий механізм взаємодії попиту і пропозиції. Розглядаються поняття економічної ефективності (зокрема, за Парето), а також результативності і ефективності рішень щодо політики, зокрема, у сфері комунікацій; метод аналізу вигід і витрат. Акцент робиться на ідентифікації ситуацій неспроможності ринку як підстави для втручальної діяльності органів влади, а також на ідентифікації ситуацій неспроможності влади (при виробленні колективних рішень) як обмеження для втручання. Висвітлюються основні макроекономічні концепції для суспільного врядування. Викладання передбачає поєднання концепцій та інструментарію аналізу комунікацій в урядуванні – економічних теорій суспільного сектору, інформації і комунікацій, управлінської економіки та цифрової економічної науки.
Модуль «Економіка для доказової політики» є складовою частиною дисципліни «Вироблення доказової політики»
Тип дисципліни: нормативнаРік навчання: 1Семестр: 2Кількість кредитів: 2 кредитаФорма контролю: залік2Викладач(і): Кілієвич Олександр Іванович, доцентРезультати навчання: Ідентифікувати та проаналізувати проблему політики з урахуванням різних точок зору, презентувати результати.Ідентифікувати заінтересовані сторони й визначити їхні позиції , презентувати результати.Підготувати і презентувати рекомендацію про політику, що ґрунтується на оцінці варіантів і ризиків, з урахуванням потреб національної безпеки і відповідно до міжнародних зобов’язань.Розробити проєкт нормативно-правового акта.Розробити рекомендації щодо проведення консультацій з громадськістю під час вироблення політики.Розробити рекомендації щодо консультування із заінтересованими органами влади та узгодження з ними пропонованої політики.Розробити рекомендації з впровадження кращої світової практики в діяльність органу влади.Спосіб навчання: аудиторнийНеобхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Модуль «Процес і процедури політики»Зміст дисципліни: 1. Вступ. Врядування і комунікації. Економічна наука, інститути та суспільна політика
2. Ринок: аналіз попиту та пропозиції
3. Ефективність (efficiency) суспільної політики. Аналіз вигід і витрат.
4. Неспроможність ринків та урядова політика
5. Суспільний вибір; Колективне прийняття рішень та неспроможність влади
6. Основні макроекономічні концепції суспільної політики
Рекомендована література: 1. Кілієвич О., Мертенс О. Мікроекономіка для аналізу державної політики: підручник. – К.: Основи. – 655 с. 2. Weimer, David L., and Aidan R. Vining. Policy analysis: Concepts and practice, 6 ed. Routledge, 2017 (Електронна версія на сайті бібліотеки за логіном та паролем корпоративної пошти НаУКМА)2укр. Веймер Д.Л. , Вайнінг. Аналіз політики: концепції і практика: пер. з англ. за наук. ред. О. Кілієвича. – К.: Основи– 654 с. - Розд.3-7,9,11-12. URL: www.ipas.org.ua/library3. Stiglitz, Joseph E. and Jay K. Rosengard. Economics of the public sector, Fourth edition. New York; London : W. W. Norton. URL: https://www.academia.edu/37552359/Economics_of_the_Public_Sector_Joseph_E_Stiglitz3укр. Стігліц Дж.Е. Економіка державного сектора / Дж. Е. Стігліц : пер. з англ. – К.: Основи 4. Кілієвич О.І. Економічний аналіз державної політики : навч. посібник. – К.: НАДУ- 100 с. URL: www.ipas.org.ua/library5. Mankiw, N. Gregory. Principles of economics, 8th ed. South-Western College Pub URL: https://cutt.ly/YF379QV6. Кілієвич О.І. Економічне врядування як концептуальна основа публічного управління національною економікою. Система публічного управління національною економікою в умовах євроінтеграції: формування та розвиток: монографія / Н.І. Олійник та ін. К.: НАДУ, 2020. - С. 12-337. Гуменна К.Р., Кілієвич О.І. Цифрова економіка: виробництво, використання та споживання digital-технологій. Цифрове врядування: монографія / за ред. О. В. Карпенка. – К.: ІДЕЯ ПРИНТ, 2020. – С. 10-228. Кілієвич О. І. Ефективність і результативність інновацій в органах влади. Інноваційні ідеї в економічній науці: пошуки вирішення сучасних проблем : матеріали наук.-практ. конф., 19-20.04.2018 / Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - Київ : Знання України, 2018. - С. 61-65. URI: https://cutt.ly/4F3ZO1YФорми та методи навчання: Лекції, семінари, практичні завдання, дискусії, розробка проєктів, використання методів кейсівМетоди й критерії оцінювання: 1. Робота протягом семестру:
1.1. Активності під час аудиторних занять (участь в дискусіях, обговореннях завдань, кейсів) до 27 балів
1.2. Виконання самостійних завдань на семінари – до 23 балів (5 завдань)
1.3. Підготовка і прилюдна презентація аналітичної записки (структурований документ з рекомендаціями для визначеного органу влади щодо найкращого з можливих варіантів вирішення певної суспільної проблем, яка самостійно обирається студентом) – до 24 балів (з них до 16 – за текст роботи, його відповідність рекомендаціям , до 8 – за якість презентації та результатів захисту роботи)
2. Залік (тестування – питання множинного вибору і відкриті питання за програмою модуля) – до 26 балів
Мова навчання: українська