НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 317818

Назва:

Антропологія повсякдення



Анотація: Теорія і практика сучасних компаративістських досліджень у галузі європейської етнології (етнокультурології, соціальної антропології). Феномен української етнічності (як наслідок процесів акультурації, дифузії, культурних контактів і взаємовпливів) розглядається крізь призму проблем загальноєвропейської етнічності історії. Спільне і відмінне в розвитку етнічних традицій європейських народів, особливості східноєвропейського етнокультурного ареалу, його регіонального та локального розмаїття. Порівняльний аналіз важливих характеристик матеріальної і духовної культури українців та їхніх найближчих сусідів і етнокультурних партнерів.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: 1

Кількість кредитів: 5 (загальна кількість годин - 150 год.; аудиторні години - 50 год.; лекції - 30 год.; семінарські заняття - 20 год.; самостійна робота - 100 год.)

Форма контролю: іспит

Викладач(і): кандидат історичних наук, доцент Нікішенко Ю.І.

Результати навчання: У результаті вивчення курсу студент повинен:
- Знати основні види історичного порівняння та їх методологію
- Уміти орієнтуватися у матеріалі та застосовувати набуті знання для аналізу культурно-історичних процесів у євразійському просторі минулого та сьогодення


Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Історія української культури, Загальна історія мистецтва, Історія декоративно-прикладного мистецтва, Історія костюму та моди, Культура повсякдення народів світу, Археологія та давня культура, Соціальна і культурна антропологія, Давня Європа та Близький Схід, Соціокультурний розвиток людства

Зміст дисципліни: Метою курсу "Порівняльна етнологія" є ознайомлення студентів з теорією і практикою сучасних компаративістських досліджень в галузі європейської етнології. Аналізуються тривалі міжетнічні контакти, взаємовпливи різних за характером етнічних культур. Українська етнічна історія, етнічна культура українців, її складові розглядаються в контексті проблем загальної європейської та євразійської етнічної історії, як результат різних за характером етнічних процесів (дифузії, культурних контактів і взаємовпливів тощо). Значна увага приділена порівняльному аналізу важливих характеристик матеріальної та духовної культури українців та їх найближчих сусідів і етнокультурних партнерів.


Рекомендована література: Пономарьов А.П. Українська етнографія. Курс лекцій. - К.,1994.
Бромлей Ю.В. Этнография. - М., 1982.
Бромлей Ю.В. Современные проблемы этнографии. - М., 1981.
Свод этнографических понятий и терминов. - М., 1988.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (60 %) усне опитування, реферати, конспекти. Підсумковий контроль (40 % іспит письмовий з усною співбесідою).

Мова навчання: українська