НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318397

Назва:

Комп`ютерне моделювання динаміки систем



Анотація: Курс присвячений сучасним засобам моделювання у пакеті символьних обчислень Maple. Здобувачі отримають можливість збагатити свої ІТ-уміння, необхідні сучасному прикладному математику для комп'ютерного моделювання динаміки лінійних та нелінійних процесів, виявлення точок біфуркації, реалізації обчислювальних експериментів та візуалізації детермінованого хаосу.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 1

Семестр: 1 (осінній)

Кількість кредитів: 4

Форма контролю: залік

Викладач(і): проф. Авраменко О.В.

Спосіб навчання: дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: аналіз даних

Зміст дисципліни: Модель ціноутворення на основний капітал. Застосування парного регресійного аналізу. Витрати., криві навчання й ефект масштабу: від парної регресії - до множинної. Вимірювання зміни якості. Побудова гедонічного індексу цін для комп'ютерів за допомогою методів множинної регресії. Аналіз факторів, що впливють на заробітну плату, вимір дискримінації в оплаті праці. Фіктивні зміни в моделях регресії. Пояснення і прогнозування сукупних інвестиційних витрат. Розподілені лаги і автокореляція. Попит на електроенергію. Структурний підхід і застосування методів аналізу часових рядів. Реклама та обсяг продажів. Причинність і одночасність.


Рекомендована література: 1. Назаренко О.М. Основи економетрики: Підручник. К.: Центр навчальної літератури, 2004. - 262 с.
2.Сіднев С.П., Шарапов О.Д. Математичні методи підвищення якості управлінських рішень. - К.: ІЗМН, 1997. - 480 с.
3. Лавінський Г.В. Моделювання системних характеристик в економіці. - К.: ЕКМО, 2004. - 176.
4. Пономаренко О.І., Перестюк М.О., Бурим В.М. Сучасний економічний аналіз.: Навчальний посібник у 2 ч. Ч.1: Мікроеконміка. Київ: Вища школа, 2004. - 262 с.


Форми та методи навчання: лекції, практичні заняття, виконання індивідуальних завданнь.

Методи й критерії оцінювання: рейтингова система оінюванн з 100-бальною шкалою: - за роботу в семестрі (індивідуальні завдання, колоквіум) - 70%; - залік - 30%.

Мова навчання: українська