НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318448

Назва:

Теорія комунікації: пропаганда, вплив медіа і критичне мислення



Анотація: Метою курсу є вивчення функціонування Європейського Союзу (ЄС) та Ради Європи (РЄ), розмежування компетенції ЄС та РЄ, перспектив інтеграції України до ЄС. При вивченні курсу приділяється особлива увага правовим та іншим аспектам угоди про асоціацію між ЄС та Україною та запровадження Україною європейських стандартів та принципів публічного адміністрування. Також в рамках курсу аналізуються матеріальні і процесуальні аспекти прийняття рішень інститутами ЄС та засади функціювання спільних політик ЄС.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 1

Семестр: 1

Кількість кредитів: Загальний обсяг – 3 кредити. Лекційні заняття – 28 годин, групові заняття – 28 годин. Самостійна робота – 88 год. Залік

Форма контролю: залік

Викладач(і): Роман Петров, д.ю.н., доктор філософії (Велика Британія), професор

Результати навчання: Метою курсу є вивчення функціонування Європейського Союзу (ЄС) та Ради Європи (РЄ), розмежування компетенції ЄС та РЄ, перспектив інтеграції України до ЄС. При вивченні курсу приділяється особлива увага правовим та іншим аспектам угоди про асоціацію між ЄС та Україною та запровадження Україною європейських стандартів та принципів публічного адміністрування. Також в рамках курсу аналізуються матеріальні і процесуальні аспекти прийняття рішень інститутами ЄС та засади функціювання спільних політик ЄС.

Спосіб навчання: аудиторний, дистанційний

Зміст дисципліни: Тема 1. Історія європейської інтеграції. Тема 2. Інститути Європейського Союзу. Тема 3. Джерела права Європейського Союзу Тема 4. Співвідношення права Європейського Союзу та національних правових систем держав-членів Європейського Союзу Тема 5. Права людини в Європейському Союзі Тема 6. Внутрішній ринок Європейського Союзу. Свободи внутрішнього ринку Європейського Союзу Тема 7. Економічний та Валютний Союз та єдина валюта. Спільна політика оборони і безпеки ЄС Тема 8. Угода про асоціацію між ЄС і Україною. Наближення законодавства України до acquis Європейського Союзу. Процедура вступу України до ЄС. Тема 9. Громадянство Європейського Союзу та правове становище громадян третіх країн в Європейському Союзі


Рекомендована література: 1. Право Європейського Союзу: підручник / За заг. ред. Р.А. Петрова. – 10-е видання, змінене і доповнене. Харків: Право, 2021. 484 С. (бібліотека НаУКМА).
2. Європейське право: право Європейського Союзу: підручник у 3-х книгах / за заг. ред. В. І. Муравйова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. – К: Ін Юре. – 2015.
3 Конституційні акти Європейського Союзу (в редакції Лісабонського договору) / пер. Г. Друзенка та С. Друзенко, за загальною редакцією Г. Друзенка. – К.: «К.І.С.», 2010. - 536 С.
4 Джерела права ЄС доступні англійською мовою на або українською мовою на .
5. Рішення Європейської Ради від 23 червня про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.
6. Постанова Верховної Ради України «Про деякі заходи щодо виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції» від 29.07.2022 р., №2883-IX.
7. Угода про асоціацію між Європейським Союзом і Україною від 27.06.2014 р. .
8.. Костюченко Я. Актуальні питання інституційного механізму Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом / Я. Костюченко // Право України. – 2015. - № 8. – С.42-53
9.. Березовська І. Концепція прозорості в Угоді про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом / І. Березовська //Право України. – 2015. - № 8. – С.53-65.
10. Chalmers Damian, Gareth Davies, Monti Giorgio, European Union Law. Cases &Materials, CUP, 2012, 2-nd edition.
11. Craig Paul, de Burca Grainne, EU Law. Cases and Materilas, OUP, 2015, 6-th edition.


Форми та методи навчання: лекції, семінарські та позакласні заняття

Методи й критерії оцінювання: Здійснення науково-практичного аналізу певної проблеми чи кризового явища в ЄС або узагальнення практики (за методологією, узгодженою з викладачем) та його презентація на семінарському занятті за узгодженням з викладачем; написання індивідуального наукового проекту (за методологією, узгодженою з викладачем). Написання есе з тематики подолання криз в ЄС. Підготовка та подання до друку публікації з тематики курсу, підготовленої під керівництвом викладача НаУКМА. Факт подання до друку має бути підтверджено відповідними письмовим повідомленням видавця. Участь у заходах кафедри суспільного врядування з євроінтеграційної тематики Участь у змаганнях з публічного адміністрування Отримання сертифікату про проходження курсу «Угода про асоціацію Україна-ЄС» на https://eu-agreement.ed-era.com/ «Бонусні» бали за активну роботу під час семінарських занять – доповнення, участь у дискусії тощо Сукупний рейтинг - 60 балів складання іспиту- 40 балів Надано правильні відповіді на 3 аналітичних теоретичних питання.-30балів 1 практичне завдання (кейс) розв’язано правильно з належною аргументацією розв’язання.-10 балів

Мова навчання: українська