НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318517

Назва:

Методологія досліджень в соціальній роботі



Анотація: Курс дає студентам можливість опанувати основні стратегії досліджень у соціальній роботі як практичної діяльності, з особливим наголосом на застосуванні емпіричних методів і технік аналізу даних. Метою курсу є набуття студентами знань та навичок щодо основних принципів проведення досліджень в соціальній роботі у межах кількісної і якісної дослідницьких парадигм, особливостей їх застосування у сучасних як вітчизняних, так і закордонних дослідженнях. Особливий наголос при цьому робиться на основних підходах до теоретичного опрацювання ("теоретизування") результатів проведених наукових розвідок, їхньому порівняльному та критичному представлені науковій спільноті.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: 1,2

Кількість кредитів: 6

Форма контролю: залік, екзамен

Викладач(і): доц.Мажак І.М.

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен знати і вміти:
1) обґрунтовувати вибір якісної методології для проведення своїх наукових розвідок;
2) проводити коректне теоретизування та висувати наукові припущення на основі проведених ними досліджень;
3) критично аналізувати дослідження, проведені в межах кількісної дослідницької парадигми;
4) правильно застосувати сучасні техніки он-лайн досліджень, контент- та дискурс аналізу транскриптів інтерв'ю тощо.


Спосіб навчання: змішане

Зміст дисципліни: Зміст навчальної дисципліни розкриває коло теоретичних положень, які стосуються характеристик наукового дослідження, зокрема дослідження в соціальній роботі, функцій, етапів підготовки дослідницького проекту, його структури, ознак якісного дослідницького проекту. Аналізуються відмінності дизайнів кількісного та якісного дослідження в соціальній роботі, детально розглядаються методи збору даних, програмне забезпечення для обробки даних та їх аналіз. Отримані знання слугують набуттю студентами вмінь готувати, аналізувати й оцінювати дослідницькі проекти і програми, обирати оптимальний дизайн дослідження та застосовувати відповідні методи збору даних, дотримуючись етичних вимог до проведення дослідження в соціальній роботі.


Рекомендована література: 1. Bryman, A. (2012). Social research methods. Oxford: Oxford University Press. - Chapters 17-25.
2. Creswell, J. W., & Poth, C. N. (2018). Qualitative inquiry & research design: Choosing among five approaches.
3. Denzin, N. K., Lincoln, Y. S. The Sage handbook of qualitative research, 2018
4. Паніотто В., Харченко Н. Методи опитування: Підручник. / Володимир Паніотто, Наталія Харченко - К.: ВД "Києво-Могилянська академія"", 2017. - 342.
5. Соціологія та соціальні дослідження: Що, як, навіщо?
https://courses.prometheus.org.ua/courses/IRF/SOC101/



Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська