НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318533

Назва:

Дослідницький практикум



Анотація: Впродовж навчання на дослідницькому практикумі відбувається поглиблення теоретичних знань щодо дослідницької діяльності, розвиток практичних навичок формування дослідницького питання, мети за завдань дослідження, аналізу літератури, вибору методів дослідження та особливостей їх застосування, формування вибірки, збору первинних даних та підходів до їх аналізу. Також студенти набувають знань щодо організації дослідницького процесу, поширення його результатів, написання абстракту та наукової статті. Вивчення курсу завершується написанням першого варіанту кваліфікаційної (магістерської) роботи.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 2

Семестр: 3,4

Кількість кредитів: 7

Форма контролю: залік

Викладач(і): доц. кабаченко Н.В.

Результати навчання: - проводити дослідження та науково- обґрунтовано оперувати даними;
- проведення якісних та кількісних досліджень з метою покращення практики соціальної роботи, соціальної політики та надання соціальних послуг.
- розуміти ізастосовувати сучасну наукову теоретико-методологічну базу в рамках фундаментальних та прикладних досліджень у галузі соціальної роботи.
- планувати та здійснювати наукові комплексні дослідження з метою виявлення і аналізу соціальнозначимих проблем і факторів досягнення соціального благополуччя різних груп населення.
- готувати і публічно представляти результати наукових досліджень для їх поширення задля удосконалення соціальної політики та захисту інтересів вразливих груп.


Спосіб навчання: змішаний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: "Методологія досліджень в соціальній роботі"

Зміст дисципліни: Отримання знань та вдосконалення навичок проведення досліджень в соціальній роботі. Студенти розглядають етапи та процес підготовки кваліфікаційної роботи, розробляють методологію та інструменти дослідження, опановують різні методи збору даних відповідно до дизайну, вдосконалюють навички аналізу, представлення і поширення результатів дослідження. Під час курсу студенти обмінюються досвідом та вчаться аналізувати власну дослідницьку практику в групових та індивідуальних обговореннях. Методами навчання є аналіз соціальних досліджень із проблем, що стосуються соціальної роботи, огляд наукових публікацій, обговорення складних питань, рецензування окремих параграфів і розділів представлених дослідницьких робіт викладачем та учасниками семінарського заняття. В структурі курсу розглядаються такі питання: тема і дизайн кваліфікаційної роботи, вибір методів дослідження, складання програми дослідження та графіку виконання кваліфікаційної роботи, написання вступного розділу, робота з літературою та написання огляду літератури, розробка інструментів для збору даних, опис методології дослідження, організація та проведення польового етапу дослідження, аналіз даних, аналіз та обговорення результатів, оформлення роботи і написання висновків та рекомендацій. Дослідницький семінар допомагає студентам набути практичних навичок застосування різноманітних дослідницьких методів, спланувати процес проведення дослідження та краще структурувати час, розподілити зусилля і отримати професійну підтримку під час підготовки кваліфікаційної роботи.


Рекомендована література:
1) Bryman, A. (2012). Social Research Methods. Oxford University Press.
2) Gilbert, N. (2008). Researching social life. London: Sage Publications.
3) Field, A. (2018). Discovering statistics using IBM SPSS statistics (5th edition). Sage: Thousand Oaks, CA.


Форми та методи навчання: практичні заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська