НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 318539

Назва:

Військова соціальна робота



Анотація: Навчальна дисципліна "Військова соціальна робота" є вибірковою для студентів магістерської програми і спрямована на підготовку до роботи з військовослужбовцями, ветеранами та членами їх сімей на рівні індивіда, сім'ї та громади. У курсі вивчаються особливості військової культури, система соціального захисту, проблеми психічного здоров'я та базовані на доказах інтервенції, зміст роботи з сім'ями військовослужбовців та ветеранів, переживання горя та втрати. Під час опанування курсу заплановані гостьові лекції військових та клінічних соціальних працівників з різних країн світу для поглибленого розуміння міжнародного контексту військової соціальної роботи. Студенти вдосконалять навички пошуку та аналізу інформації, критичного аналізу й обговорення наукових публікацій та інтервенцій в соціальній роботі, вчитимуться виявляти прогалини в дослідженнях та соціальній політиці щодо військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей. Основною метою вивчення дисципліни є підготовка студентів до роботи з військовослужбовцями, ветеранами та членами їх сімей. Студенти ознайомляться з особливостями військової культури, можливостями та обмеженнями соціальної роботи у наданні послуг військовослужбовцям, ветеранам та членам їх сімей.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: 4

Кількість кредитів: 3

Форма контролю: залік

Викладач(і): доц. Гусак Н.Є

Результати навчання: Критично осмислювати проблеми в науковій або
професійній діяльності на межі предметних
галузей, розв’язувати складні задачі і проблеми,
що потребують оновлення й інтеграції знань в
умовах неповної/недостатньої інформації та
суперечливих вимог.
Критично оцінювати результати наукових
досліджень і джерела знань щодо різних аспектів
соціальної роботи, формулювати висновки та
рекомендації щодо їх впровадження
Самостійно й автономно знаходити інформацію,
необхідну для професійного зростання,
опановувати її, засвоювати та продукувати нові
знання, розвивати професійні навички та якості.
Аналізувати соціальний та індивідуальний
контекст проблем особи, сім’ї, соціальної групи,
громади, формулювати мету і завдання соціальної
роботи, планувати втручання в складних і
непередбачуваних обставинах відповідно до
цінностей соціальної роботи
Демонструвати розуміння й прийняття
різноманітностей, пов’язаних з віком, класовою
та етнічною приналежністю, гендером, релігією,
ідеологію, культурою, наявністю інвалідності,
сексуальною орієнтацію людей тощо.
Розробляти соціальні проекти, спрямовані на
залучення, оцінку, втручання щодо задоволення
потреб індивідів, сімей, окремих груп,
організацій та громад, а також оцінювати їх
результати.

Спосіб навчання: змішаний

Зміст дисципліни: В результаті опанування курсу студенти: " розумітимуть особливості військової культури та соціокультурні фактори, що впливають на практику соціальної роботи з військовослужбовцями, ветеранами та членами їх сімей; " ознайомляться з ймовірними проблемами психічного здоров'я та базованими на доказах інтервенціях у роботі з травмою, ПТСР, зловживанням/залежністю, профілактикою суїцидів, горем та втратою; " розумітимуть труднощі, з якими можуть стикатися сім'ї військовослужбовців та ветеранів; " критично оцінюватимуть роль військового соціального працівника у формуванні та реалізації політики щодо соціального захисту військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей; " розумітимуть цінності та етику соціальної роботи з військовослужбовцями, ветеранами та членами їх сімей.


Рекомендована література: Основна література

Rubin, A., Weiss, E., & Coll, J. (2013). Handbook of military social work. Hoboken, NJ: Wiley.

Blaisure, K. R., Saathoff-Wells, T., Pereira, A., MacDermid Wadsworth, S., & Dombro, A. L. (2012). Serving Military Families in the 21st Century. Routledge. https://doi.org/10.4324/9780203124895

Біла книга: аналіз системи державноі? підтримки ветеранів та і?х сімеи? в Украі?ні (2018). Юридична сотня. URL: https://legal100.org.ua/analytics/bila-kniga-analiz-sistemi-derzhavnoyi- pidtrimki-veteraniv-ta-yih-simey-v-ukrayini/


Форми та методи навчання: лекційні. семінарські заняття

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"

Мова навчання: українська