НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 320116

Назва:

Історія України першої половини XX ст. в публічному дискурсі



Анотація: Формування у студента уявлення про історію українського визвольного руху в 1920-1950-х рр., ознайомлення з історіографією питання та джерелами до його вивчення; висвітлення історії формування та діяльнісності основних структур, місце руху в українській та світовій історії.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: IV

Семестр: весняний

Кількість кредитів: 4 (загальна кількість годин – 120 год.; аудиторні години – 40 год.; лекції – 24 год.; семінарські заняття – 16 год.; самостійна робота - 80 год.)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Скальський В.В., к.і.н.

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
- знати: головні сучасні історіографічні підходи щодо трактування визвольного руху та його проблемних моментів; найважливіші джерельні масиви для дослідження теми; структури визвольного руху та його ключових осіб; методи та напрями діяльності визвольного руху; найважливіші події з історії визвольного руху;
історичний контекст українського визвольного руху.
- вміти:здійснювати пошук, первинну верифікацію та аналіз джерел до історії визвольного руху; орієнтуватися в сучасній історіографії теми; формулювати власне бачення щодо різних аспектів історії українського визвольного руху;
аналітично мислити й критично аналізувати джерела та історіографію.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: «Історія України ХХ ст.», «Історія СРСР»

Зміст дисципліни: ознайомлення студентів з наявними джерельними комплексами та формування у них практичних навичок щодо орієнтування в документальному масиві; ознайомлення студентів з історіографією та головними працями з історії українського визвольного руху; основними відомостями про структури визвольного руху, напрямки та методи їхньої діяльності; ознайомлення студентів з ключовими етапами розвитку визвольного руху впродовж 1920—1950-х рр.


Рекомендована література: Косик В. Україна і Німеччина в Другій світовій війні. — Париж — Нью-Йорк — Львів, 1994. — C. 36 — 56, 112—117.
Організація українських націоналістів і Українська повстанська армія: Історичні нариси / НАН України; Інститут історії України / С. В. Кульчицький (відп. ред.). — К.: Наук. думка, 2005. — С. 78—86,
Організація українських націоналістів і Українська повстанська армія: Історичні нариси / НАН України; Інститут історії України / С. В. Кульчицький (відп. ред.). — К.: Наук. думка, 2005. — С. 118—142.
Патриляк І. Український визвольний рух у 1942 році // Український визвольний рух. — № 7. — Львів, 2006. — С. 208— 232.
В’ятрович В. Ставлення ОУН до євреїв. Формування позиції на тлі катастрофи. — С. 27—100.
Ковба Ж. Людяність у безодні пекла. Поведінка місцевого населення Східної Галичини в роки «остаточного розв’язання єврейського питання». — К., 2009. — С. 111—128, 166—185.
Вєдєнєєв Д. Биструхін Г. Двобій без компромісів. Протиборство спецпідрозділів ОУН та радянських сил спецоперацій 1945—1980-ті роки — К., 2007. — С. 259—334.
Гриневич В. Сталінська імперія в боротьбі з українським повстанським рухом // «Особые папки» Сталіна і Молотова про національно-визвольну боротьбу в Західній Україні у 1944—1948 рр. Збірник документів / Упоряд. Я. Дашкевич, В. Кук. — Львів, 2010. — С. 5—45.
Шаповал Ю. Війна після війни // Літопис УПА. Нова Серія. — К. — Торонто, 2001. — Т. 3: Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: директивні документи ЦК Компартії України. —С. 9—43.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль – 70 балів (опитування, виступи на семінарах, індивідуальні письмові завдання); підсумковий контроль – 30 балів (письмовий залік)

Мова навчання: українська