Код: 341121Назва:
Вивчення старожитностей культури
Анотація: Шановні зацікавлені, перед вами культуролого-археологічний ознайомчий практикум у дистанційному онлайн-форматі. Більше того, сам контент містить акцент на новітні, в тому числі цифрові, методи роботи зі старожитностями. Їх вивчення має зацікавити не лише археолога чи історика – тим більше, що автор даного практикуму чітко відділяє археологію від давньої історії як дисципліни – але й мистецтвознавця, і релігієзнавця, і звичайно ж культуролога.
Отже, нашою базою тут постає розуміння старожитностей як об’єкту дослідження, та археології (як прикладного фаху) в якості ідеального інструментарію для цього. Культурологія має тут власний вимір, котрий гарно відбивається англійським терміном “cultural prehistory”. За таких нюансів до формату практичних навичок не має бути нормативною вимога роботи в полі на розкопі з лопатою та кельмом, чи-то як регулярна камеральна обробка керамічних уламків. Наразі все це професійні обов’язки експедиційних волонтерів та лаборантів, в той час як студенти-практиканти мають встигнути пізнати старожитності та семіотику їхньої «мови» з якомога різних сторін.Тип дисципліни: вибірковаРік навчання: 2Семестр: 4Кількість кредитів: 4 (загальна кількість годин – 120 год.; аудиторні години – 40
год.; лекції – 28 год.; семінарські заняття – 12 год.; самостійна робота - 80 год.)Форма контролю: залікВикладач(і): доктор філологічних наук, професор Собуцький М.А.Результати навчання: мати теоретичні та фактичні знання в царині середньовічної європейської культуривміти розпізнавати й аналізувати відповідні явища.Спосіб навчання: аудиторнийНеобхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Вступ до теорії культури, Антична культураЗміст дисципліни: джерелознавче ознайомлення студентів з основними пам'ятками (текстами)
культури європейського середньовіччя;
ознайомлення з сучасними теоретичними концепціями середньовічної культури;
вироблення початкових навичок самостійного культурологічного аналізу
середньовічних пам'яток.Рекомендована література: Собуцький М.А. Мовно-культурний простір західноєвропейського середньовіччя. –К., 1997.Средневековый мир в терминах, именах и названиях. – Минск., 1999.Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.Методи й критерії оцінювання: Поточний контроль (60 %) усне опитування, реферати, конспекти.
Підсумковий контроль (40 % залік).Мова навчання: українська