Код: 341787Назва:
Соціальна робота в умовах надзвичайних ситуацій
Анотація: Курс спрямований на підготовку студентів до діяльності в умовах кризових і надзвичайних ситуацій. Він охоплює ключові теоретичні підходи до розуміння надзвичайних ситуацій, планування і надання різних видів допомоги, визначення потреб постраждалих груп, а також основні принципи кризового втручання та надання психосоціальної підтримки. Особлива увага приділяється роботі з вразливими групами населення, етичним аспектам такої діяльності, міжвідомчій співпраці в умовах надзвичайних ситуацій.
Метою курсу "Соціальна робота в умовах надзвичайних ситуацій" є формування у студентів знань, навичок та компетентностей, необхідних для ефективного реагування на кризові та надзвичайні ситуації. Курс спрямований на розвиток розуміння серед соціальних працівників особливостей надзвичайних ситуацій, планування і реалізацію відповідних заходів, а також спроможності надавати психосоціальну підтримку, координувати допомогу в співпраці з державними та неурядовими організаціями, а також впроваджувати стратегії зниження ризиків і відновлення спільнот після катастроф.
Тип дисципліни: професійно-орієнтованаРік навчання: 4Семестр: 8Кількість кредитів: 3Форма контролю: залікВикладач(і): , канд. пед. наук Бойко О.М., ст. викл. Ростовська Т. В.Результати навчання: Використовувати відповідні наукові дослідження та застосовувати дослідницькі професійні навичкиДемонструвати уміння креативно вирішувати проблеми та приймати інноваційні рішення, мислити та застосовувати творчі здібності до формування принципово нових ідей.Виявляти сильні сторони та залучати особистісні ресурси клієнтів, ресурси соціальної групи і громади для розв'язання їх проблем, виходу із складних життєвих обставин Визначати зміст діяльності, зв'язки та межі компетенції установ та закладів соціального захисту, соціальних служб, інших організаційСпосіб навчання: змішанийНеобхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Цей курс базується на вступних курсах соціальної роботи та розроблений, щоб надати можливість застосувати знання попередніх курсів до місцевої та глобальної практики соціальної роботи, з особливим акцентом на роботі в надзвичайних ситуаціях.Зміст дисципліни: Основна місія професії соціальної роботи полягає в тому, щоб "збільшити добробут людей і допомогти задовольнити основні людські потреби всіх людей, приділяючи особливу увагу потребам і розширенню можливостей людей, які є вразливими, пригнобленими та живуть у злиднях" (www. nasw.org). Соціальна робота почала розробляти та визначати пріоритетність реагування на надзвичайні ситуації як невід'ємну частину навчального плану та практики. Професія соціального працівника глибоко ґрунтується на принципах соціальної справедливості та прав людини. Їхня активна участь у реагуванні на стихійні лиха має ключове значення для створення плану зв'язків і зв'язків уразливих груп населення з необхідними ресурсами до, під час і після надзвичайної ситуації чи катастрофи.
Очевидно, що невидимі активи громади впливають на готовність громади до катастрофи та процес відновлення після катастрофи. Очевидно, сильна соціальна згуртованість, організована через використання невидимих активів громади, прискорює процес відновлення громади в районах, які постраждали від стихійного лиха. Тому існує потреба в певній переконливій роботі для формулювання політичних директив, які наголошуватимуть на співпраці громади, солідарності, координації та використанні соціальних мереж як засобу ефективного надання послуг до, під час і після надзвичайної ситуації. Цей курс пропонує основу для підготовки майбутніх соціальних працівників до ефективного управління надзвичайними ситуаціями. Він поєднує поточну практику з цією сферою потреб, яка швидко зростає.
Рекомендована література: Gillespie, D.F. & Danso, K. (Eds.). Disaster concepts and issues: A guide for social work education and practice. Alexandria, VA: CSWE Press.Additional Required Readings Alston, M., Hazeleger, T., & Hargreaves, D. (2019). Social work and disasters: A handbook for practice. Ch 5. New York: Routledge.Cronin, M. & Jones, D. (2015). Disasters and social work. In Wright, J.D. International Encyclopedia of the Social and Behavioral Sciences (2nd ed.). Oxford, UK: Elsevier.Drolet, J., Dominelli, L., Alston, M., Ersing, R., Mathbor, G., & Wu, H. (2015). Women rebuilding lives post-disaster: Innovative community practices for building resilience and promoting sustainable development. Gender & Development, 23(3), 433-448. Available at: http://dx.doi.org/10.1080/13552074.2015.1096040 Форми та методи навчання: лекційні, семінарські заняття, самостійна роботаМетоди й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення "Про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в Національному університеті "Києво-Могилянська академія"
Мова навчання: українська