НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 343911

Назва:

Практика науково-дослідна



Анотація: Науково-дослідна практика є одним із найважливіших компонентів нормативної частини освітньо-наукової програми підготовки магістрів філософії. Науково-дослідна практика проводиться на базі НаУКМА шляхом групової й індивідуальної роботи і спрямована на формування у студентів навичок наукової та науково-організаційної діяльності у сфері філософії, поглиблення досвіду академічного письма, застосування практик критичного мислення, зміцнення культури академічної доброчесності.

Тип дисципліни: практичної підготовки

Рік навчання: 2

Семестр: осінній, весняний

Кількість кредитів: 7 (загальна кількість годин - 210 год.; аудиторні години - 70 год.; практичні заняття - 70 год.; самостійна робота - 140 год.)

Форма контролю: залік, залік

Викладач(і): Ткачук М. Л., д. філос. н., проф., заслужений діяч науки і техніки України

Результати навчання:
ПРН-1. Здійснювати інтелектуальний пошук, виявляти і критично осмислювати актуальні проблеми сучасної філософської думки, розробляти їх в рамках власного філософського дослідження.
ПРН-2. Знати і використовувати фаховий словник та філософські засоби для донесення власних знань, висновків та аргументації до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.
ПРН-3. Вміти реконструювати історичний поступ світової філософії, еволюцію філософських ідей і проблем.
ПРН-4. Пропонувати та обґрунтовувати нові підходи до розв'язання задач і проблем.
ПРН-5. Використовувати методологію та пізнавальні засоби, що властиві філософії та її застосуванням.
ПРН-6. Володіти українською та англійською мовами на рівні, необхідному для вільного фахового спілкування та здійснення наукової діяльності у сфері філософії як в Україні, так й закордоном.
ПРН-7. Критично осмислювати, аналізувати та оцінювати філософські тексти, застосовувати релевантні методи їх аналізу та інтерпретації.
ПРН-8.Розуміти зв'язки філософії з іншими напрямами філософського дискурсу та іншими інтелектуальними й гуманітарними практиками.
ПРН-9. Ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології в професійній діяльності.
ПРН-13. Розробляти і реалізовувати наукові та/або прикладні проекти у сфері філософії та з дотичних міждисциплінарних проблем.
ПРН-16. Планувати і виконувати наукові дослідження з філософії та дотичних питань, формулювати і перевіряти гіпотези, аргументувати висновки, презентувати результати досліджень в різних формах наукової комунікації.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Методологічні проблеми історико-філософського пізнання.

Зміст дисципліни: Науково-дослідна практика та її роль у підготовці магістрів філософії: зміст, структура, організаційні питання. Науково-дослідна діяльність: планування, організація, презентація результатів. Специфіка дослідницької діяльності у філософії. Науково-організаційна діяльність та її форми. Як підготувати і провести наукову конференцію. Магістерська кваліфікаційна робота як жанр наукового дослідження: від задуму до виконання. Вимоги до магістерських кваліфікаційних робіт за спеціальністю 033 "Філософія" в НаУКМА. Формування джерельної бази дослідження. Бібліографічні та архівні студії, їхня роль у філософських дослідженнях. Укладання бібліографічних списків за тематикою магістерських кваліфікаційних робіт. Опанування першоджерел і дослідницької літератури у практиці наукових досліджень. Аналіз стану наукової розробки теми дослідження та його роль у підготовці кваліфікаційної роботи. Визначення мети і завдань наукового дослідження його роль у підготовці кваліфікаційної роботи. Логіка та структура наукового дослідження. Упорядкування плану магістерської кваліфікаційної роботи. Методи наукового дослідження та їхнє застосування у процесі підготовки кваліфікаційних робіт з філософії. Апробація результатів наукового дослідження. Підготовка наукової доповіді та її тез за тематикою кваліфікаційної роботи.


Рекомендована література:
Добронравова, І. С., Руденко, О. В. (Ред.). (2018). Методологія та організація наукових досліджень:
навчальний посібник. ВПЦ "Київський університет".
Конверський, А. Є. (Ред). (2010). Основи методології та організації наукових досліджень: навчальний посібник. Центр учбової літератури.
Положення про академічну доброчесність здобувачів освіти у НаУКМА (2018).
Положення про академічну доброчесність наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" (2024).
Хоружий, Г. Ф. (2012). Академічна культура: цінності та принципи вищої освіти. Навчальна книга - Богдан.
Cappelen, H., Gendler, T. S., and Hawthorne, J. (Ed.). (2016). The Oxford Handbook of Philosophical Methodology. Oxford University Press.
Choosing & Using Sources: A Guide to Academic Research. Version: 3.0 (2018). Teaching & Learning, Ohio State University Libraries.
Publication Manual (Official) 7th Edition of the American Psychological Association. (2019). American Psychological Association.
Адлер, М. Дж., Дорен ван, Чарльз (2018). Як прочитати книгу. Класичний посібник із розумного читання. Вид. група КМ-БУКС. Еко, У. (2007). Як написати дипломну роботу: Гуманітарні науки. Мандрівець.
Collingwood, R. G. (2014). An Essay on Philosophical Method. Martino Fine Books.
Kara, H. (2018). Research Ethics in the Real World. Policy Press.



Форми та методи навчання: практичні заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль (виконання обов'язкових та індивідуальних завдань); підсумковий контроль - семестрові заліки (100 балів).

Мова навчання: українська