НаУКМА

Інформаційний пакет ЄКТС

<< повернутись

Код: 343914

Назва:

Філософія інформації та критичне мислення



Анотація: Курс спрямовує студентів і студенток спеціальності "філософія" до осмислення інформаційної реальності, в якій ми живемо. Ключовим питанням курсу буде аналіз проблеми пропаганди, інформаційної війни та дезінформації. Курс дасть змогу ознайомитися з класичними і сучасними текстами у цій сфері. Він також дозволить студентам почути сучасних українських і закордонних журналістів, аналітиків інформаційного поля, спеціалістів з питань інформаційної війни та пропаганди. У такий спосіб курс сприятиме кращому розумінню реальності інформаційного поля, в якому ми живемо, та розвитку розуміння, які саме навички критичного мислення потрібні сьогодні та будуть потрібні в майбутньому.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: весняний

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин - 90 год.; аудиторні години - 28 год.; лекції - 16 год.; семінарські заняття - 12 год.; самостійна робота - 62 год.)

Форма контролю: залік

Викладач(і): Єрмоленко В. А., к. філос. н., доц., PhD

Результати навчання: ПРН-1. Здійснювати інтелектуальний пошук, виявляти і критично осмислювати актуальні проблеми сучасної філософської думки, розробляти їх в рамках власного філософського дослідження.
ПРН-4. Пропонувати та обґрунтовувати нові підходи до розв'язання задач і проблем.
ПРН-9. Ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології в професійній діяльності.
ПРН-10. Брати участь у наукових дискусіях з філософії та міждисциплінарних проблем, обговореннях філософських питань з експертами з інших галузей знань.
ПРН-11. Аналізувати, оцінювати і прогнозувати соціальні, політичні, економічні та культурні процеси із застосуванням фахових знань та спеціалізованих навичок розв'язання складних задач філософії.
ПРН-12. Використовувати набуті знання в практиці європейської та євроатлантичної інтеграції України, зокрема проводити світоглядний аналіз та етико-ціннісну експертизу інтеграційних процесів.
ПРН-13. Розробляти і реалізовувати наукові та/або прикладні проекти у сфері філософії та з дотичних міждисциплінарних проблем.

Спосіб навчання: аудиторний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Комунікативна практична філософія. Філософія та ідеології.

Зміст дисципліни: Вступ. Головні теми цього курсу. Особливості роботи та оцінювання. Дезінформація і пропаганда. Гібридна війна та російські інформаційні впливи. Журналістика і політика. Проблема пропаганди в українському та міжнародному контексті. Стратегічні комунікації. Війна та українські наративи. Інформаційна війна та культура.


Рекомендована література:
Померанцев, Пітер. Це не пропаганда. - Київ, Yakaboo, 2020.
Петросаняк, Галина. Едвард Бернайс, або Плоди хуцпи / Петросаняк, Галина. Наш сусід Альберт Гофман. - Чернівці: Книги, 2022.
Bernays, Edward. Propaganda. Ig Publishing. Kindle Edition.
Ellul, Jacques. Propaganda. Knopf Doubleday Publishing Group. Kindle Edition.
Lippmann, Walter. Liberty and the News, In: The Walter Lippmann Reader. Wilder Publications, Inc.. Kindle Edition.
O'Neil, Cathy. Weapons of Math Destruction. Crown. Kindle Edition.
Sontag, Susan. Regarding the Pain of Others. Farrar, Straus and Giroux. Kindle Edition.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (опитування, виступи на семінарах, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 30 балів (залік).

Мова навчання: українська