Код: 345859Назва:
Мова спротиву в Україні: антитоталітарні і деколонізаційні практики
Анотація: Курс присвячено вивченню феномену мовного спротиву як ключового елементу національно-визвольного руху в Україні. Основна увага зосереджена на діяльності українських дисидентів 1960-1980-х років, формуванні опозиційного дискурсу в цьому середовищі, шляхах і засобах вербалізації альтернативної позиції у протидії з тоталітарною системою, формах мовного опору соціальному і національному насильству, інтелектуальній боротьбі за відстоювання прав української мови. Окрему увагу приділено тяглості традицій мовного спротиву у ХХ-ХХІ століттях, їхньому впливу на процеси національного відродження і формування національної ідентичності в добу незалежності.
Теми лекцій і семінарських занять курсу спрямовані на розвиток критичного мислення та практичних навичок аналізу на підставі дослідження питань історії і сучасної дійсності, пов'язаних з антитоталітарними та деколонізаційними концепціями в українських контекстах, як на рівні суспільства, так і індивіда. Курс має міждисциплінарний характер і спирається на напрацювання соціолінгвістики, критичного дискурс-аналізу, історії, культурології та політичних наук.
Тип дисципліни: вибірковаРік навчання: IVСеместр: 6дКількість кредитів: 3, загальна кількість годин 90, з них: 16 годин лекцій, 14 годин семінарівФорма контролю: залікВикладач(і): Ренчка Інна Євгенівна, канд. філол.наук, доцентМова навчання: українська