Тиждень Відкритого доступу у Могилянці

20 – 26 жовтня 2014 р.

Національний університет «Києво-Могилянська академія» приєднується до святкувань Open Access Week – серії міжнародних заходів, що спрямовані на підтримку руху Відкритого доступу – практики надання необмеженого, безкоштовного і постійного доступу до наукових документів через мережу Інтернет задля наукового прогресу людства.

Могилянка підтримує Рух Відкритого Доступу до наукової Інформації через

• розміщення наукових доробків професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів НаУКМА у електронному архіві–інституційному репозитарії eKMAIR

• підтримку у вільному доступі електронних версій «Наукових записок НаУКМА», «Магістеріуму»

• «Judaica Ukrainica» - перший в Україні англомовний рецензований електронний журнал вільного доступу у галузі академічної юдаїки

• «Kyiv-Mohyla Humanities Journal» – англомовний рецензований електронний журнал вільного доступу у галузі гуманітарних наук в Україні. Часопис охоплює теми літератури, історії та філософії, акцентуючи на дослідженнях Центральної & Східної Європи та українських студіях та інші подібні проекти.

Вітаємо всіх дослідників НаУКМА, які підримують рух Відкритого Доступу до Наукової Інформації та запрошуємо долучитися до заходів, що організує наша наукова бібліотека  - Open Access Information desk @ YourLibrary

Відділ електронних ресурсів наукової бібліотеки (1 к., к.120) готовий відповісти на Ваші запитання, побажання, вислухати ідеї та пропозиції! Допомогти у розміщенні у відкритому доступі Ваших публікацій, матеріалів до курсів, інших дослідницьких та навчальних матеріалів. Розповісти про індекси цитування та імпакт-фактори журналів, секрети оформлення міжнародних публікацій тощо. Про електронні ресурси нашої університетської колекції та секрети щодо їхнього користування та основ інформаційного пошуку.

Ми готові провести для Вас групові та індивідуальні консультації за запитом.

Тематика наших тренінгів - на сайті Бібліотеки.

У Тиждень Відкритого Доступу відбудуться:

• Безкоштовна реєстрація науковців НаУКМА у єдиному міжнародному реєстрі вчених ORCID
  • Допомога у реєстрації профілю на Google Scholar

(у Відділі е-ресурсів, корп.1- к.120)

21 жовтня

Запуск сервісу розсилки оперативних повідомлень про новинки відкритих академічних веб-ресурсів для науковців НаУКМА

22 жовтня

15-00 Семінар-тренінг «Наукові ресурси відкритого доступу»

16-00 Семінар-тренінг «Електронний архів НаУКМА eKMAIR: як долучитися до руху світової спільноти за Відкритий доступ»,

у Американській бібліотеці НаУКМА, 4 к.

23 жовтня

Онлайн-квест «Відкриті електронні видання НаУКМА»

24 жовтня

13-00 Публічна дискусія «Відкритий Доступ: Альтернативна модель, чи неминуче майбутнє наукової комунікації»,

у Бібліотеці Антоновичів, к.15

25 жовтня

13-00 Тренінг «Самоархівування робіт у електронному архіві eKMAIR», Американська бібліотека

Детальніше про Відкритий доступ:

У травні 2012 р. Президент НаУМА Сергій Квіт підписав Берлінську Декларацію Відкритого Доступу до знань у галузі природничих та гуманітарних наук

Могилянка підтримує Рух Відкритого доступу до знань – дивіться відео за посиланням.

Відкритий доступ в Україні: від окремих островів до глобального середовища" - відео за посиланням.