У рамках Днів Науки відбудеться семінар-презентація 3-го тому "Європейського словника філософій"

31 січня, о 15.00 за адресою: вул. Волоська 8/5, корп. 5 (НаУКМА), ауд. 208

Питання, запропоновані для обговорення на семінарі:

Роль перекладу в сучасному світі.

Місце ЄСФ в історії перекладу.

Давні мови (грецька, давньоарамейська, давньослов’янська, латина) та їх вплив на сучасну філософію.

Проблема перекладу сакральних текстів.

Роль перекладу в розвитку термінології.

Термінологічні новації ЄСФ.

Сучасні мультилінгвістичні практики.

ЄСФ як мультилінгвістичний дискурс.

В обговоренні візьмуть участь:

керівник української складової ЄСФ Костянтин Сігов,

головний редактор українського видання ЄСФ Андрій Васильченко,

учасники проекту: професор Олексій Панич, професор Олег Хома, доцент Андрій Баумейстер, Юрій Вестель, Дарина Морозова та інші.

Редколегія українського видання ЄСФ запрошує до участі в обговоренні усіх, хто цікавиться сучасною філософією та українською гуманітарною термінологією, усіх, кому небайдужа доля гуманітарного знання в Україні.

За результатами XIV Всеукраїнського рейтингу “Книжка року”, які були оголошені 25 січня 2013 року, повну перемогу у номінації “Софія” (здобутки української та зарубіжної гуманітаристики) отримали дослідження, підготовлені і надруковані у видавництві “Дух і літера” 2012 року.

Зокрема, лауреатом серед зарубіжної гуманітаристики стала двотомна праця “Єврейська цивілізація. Оксфордський підручник з юдаїки(У 2 томах. – Київ: “Дух і літера”; Дніпропетровськ: центр “Ткума”), ініціатором виданням якої був Центр дослідження історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА.

Натомість перше місце в українській царині здобули дві книги канд. філософ. н., викладача кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА Андрія Баумейстера, видані спільно з Інститутом Релігійних Наук св. Томи Аквінського: “Біля джерел мислення і буття” і “Тома Аквінський: Вступ до мислення. Бог, буття і пізнання” (Сер. “Sapientia humana / sapientia divina”).

Нагадуємо, що книги видавництва “Дух і літера” також увійшли до коротких списків номінацій “Візитівка” та “Обрії”, зокрема:

мистецтво – "Гілель Казовський. Книжкова графіка митців Культур–ліґи";

краєзнавча і туристична література – "Михаил Кальницкий. Еврейские адреса Киева";

науково–популярна література / публіцистика – "∑YMPO∑ION. Встречи с Валентином Сильвестровым" ; Януш Корчак. Право на повагу; Дитя людське.

Повну новину можна переглянути на сайті видавництва.